reklama

Arkadiusz Bilski znów w Starachowicach!

Znane nazwisko na trenerskiej ławce Staru

Informacje sportowe

Arkadiusz Bilski znów w Starachowicach!

Znane nazwisko na trenerskiej ławce Staru

Nowym trenerem Staru Starachowice został Arkadiusz Bilski, szkoleniowiec, który w przeszłości prowadził starachowicką ekipę Juventy. To jasny sygnał wysłany od działaczy, że Star będzie walczył o najwyższe cele. 

Umowa z dotychczasowym trenerem, Tomaszem Siczkiem została rozwiązana za porozumieniem stron. Zapewne wpływ na taką decyzję miały niezadowalające wyniki drużyny, szczególnie w końcówce rundy jesiennej. Na początku minionego tygodnia ogłoszono nazwisko nowego szkoleniowca. Chyba nikt w Starachowicach - mimo ogromnych chęci - nie spodziewał się aż takiego uznanego nazwiska, bo Star przeprowadził transfer z III ligi.

Działacze zakontraktowali Arkadiusza Bilskiego, który ostatnio prowadził występujący właśnie na tym poziomie rozgrywkowym Spartakus Daleszyce. Trenera Bilskiego nikomu - szczególnie piłkarskim kibicom w Starachowicach - przedstawiać nie trzeba. Jako piłkarz był i nadal jest symbolem świętokrzyskiej "kopanej", a już jako trener z powodzeniem prowadził Juventę Starachowice w III lidze.

Arkadiusz Bilski urodził się 15 lutego 1973 roku. Karierę piłkarską rozpoczynał w Granacie Skarżysko-Kamienna, później reprezentował barwy Stali Stalowa Wola, GKS Katowice, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Ceramiki Opoczno i Korony Kielce, w której w 2006 zakończył karierę zawodniczą. Później miał jedynie krótki epizod jako grający trener GKS Rudki. Na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce rozegrał 149 meczów, w których strzelił 15 bramek. W sezonie 1995/1996 w barwach GKS Katowice zagrał nawet w Pucharze Zdobywców Pucharów. Po dwumeczu z ormiańskim Araratem Erywań jego zespół odpadł, ale w pierwszym meczu Bilski wpisał się na listę strzelców. Karierę trenerską zaczynał w rezerwach Korony Kielce, później był asystentem trenera pierwszego zespołu, a następnie prowadził wspominany już GKS Rudki. Dobre wyniki odnosił jako trener Juventy Starachowice, w której zaczął pracować w 2009 roku i prowadził ten zespół przez blisko 2 lata. Następnie był trenerem Łysicy Bodzentyn, piastował także stanowisko dyrektora sportowego w niewystępującej w Ekstraklasie Koronie Kielce, a ostatnio prowadził trzecioligowy Spartakus Daleszyce.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ