reklama

Uczennice "trójki" z tytułem!

Mistrzostwa Starachowice w tenisie stołowym

Informacje sportowe

Uczennice "trójki" z tytułem!

Mistrzostwa Starachowice w tenisie stołowym

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2002-2004) w Tenisie Stołowym Dziewcząt rozegrano w Gimnazjum nr 3. Najlepszą drużyną zostały reprezentantki gospodarzy.

 

Zawody skierowane były do uczennic klas drugich i trzecich gimnazjów oraz klas siódmych szkół podstawowych. Do rywalizacji, zorganizowanej przez Gimnazjum nr 3 i Miejski Szkolny Związek Sportowy, przystąpili uczniowie gimnazjów nr 1, 2, 3 i nr 4, Gimnazjum Społecznego i Społecznej Szkoły Podstawowej STO oraz szkół podstawowych nr 10, 11 i nr 12. Zmagania toczyły się w sobotę i niedzielę (9-10 grudnia) i łącznie wystartowało 27 zawodników.

Mecze rozgrywane były w sześciu grupach, systemem "każdy z każdym". Do finału A awansowało sześć zawodniczek z pierwszych miejsc, do finału B sześć zawodniczek z drugich miejsc. Najlepiej spisały się dziewczęta z Gimnazjum nr 3, które w klasyfikacji drużynowej wyprzedziły Gimnazjum Społeczne i Gimnazjum nr 1. Indywidualnie najlepsza okazała się natomiast Aleksandra Kasperska (Gimnazjum nr 1), która wyprzedziła Igę Lucińską (Gimnazjum STO) i Małgorzatę Banaś (Gimnazjum nr 3).

Drużyny odebrały puchary, dyplomy oraz nagrody w postaci sprzętu do tenisa stołowego, ufundowane przez Referat Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Starachowicach. Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele Gimnazjum nr 3, Teresa Sionek, Sławomir Czaja i Tomasz Wójtowicz.

Klasyfikacja drużynowa

1. Gimnazjum nr 3 (opiekun: Teresa Sionek)

2. Gimnazjum Społeczne (opiekun:.Agnieszka Makoska)

3. Gimnazjum nr 1 (opiekun:.Kinga Rapcińska-Połetek)

4. Gimnazjum nr 4 (opiekun:.Bożena Rymarczyk)

5. Szkoła Podstawowa nr 12 (opiekun: Agnieszka Marczak)

6. Gimnazjum nr 2 (opiekunowie: Rafał Rękawik, Anna Ziewiec)

7. Szkoła Podstawowa nr 10 (opiekun: Barbara Bedorf)

8. Szkoła Podstawowa nr 11 (opiekun: Elwira Musiał)

Klasyfikacja indywidualna

1. Aleksandra Kasperska (Gim. nr 1)

2. Iga Lucińska (STO)

3. Małgorzata Banaś (Gim. nr 3)

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ