reklama

Siedem sparingów przed wiosną

Informacje sportowe

Siedem sparingów przed wiosną

Ciężki okres przygotowawczy czeka piłkarzy Staru Starachowice. Przed rundą rewanżową starachowiczanie mierzyć się będą w większości z wyżej notowanymi rywalami. Pierwszy mecz kontrolny zaplanowany jest na 3 lutego.

Przygotowania do rundy wiosennej piłkarze Staru rozpoczną już pod okiem nowego trenera - Arkadiusza Bilskiego. Pierwszy trening po przerwie zimowej zaplanowany jest w połowie stycznia. Przed rundą rewanżową, która prawdopodobnie wystartuje w połowie marca, "zielono-czarni" rozegrają siedem meczów kontrolnych, w większości z nich mierzyć się będą z wyżej notowanymi od siebie rywalami. Żaden nie będzie rozgrywany w Starachowicach.

Pierwszy sparing zaplanowany jest 3 lutego. Właśnie wtedy podopieczni Arkadiusza Bilskiego zmierzą się w Radomiu z Jodłą Jedlnia-Letnisko i to będzie najsłabszy rywal z całej stawki. Następnie starachowiczanie zagrają z Alitem Ożarów i Pogonią Staszów, a oba te spotkania rozegrane zostaną na boiskach rywali. Bardzo ciekawie zapowiada się kolejne starcie: mecz wyjazdowy z III-ligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W planach są jeszcze sparingi z Lubrzanką Kajetanów, III-ligowym Spartakusem Daleszyce i rezerwami Radomiaka Radom.

Wraz z przyjściem nowego trenera rozgorzała dyskusja, czy w zespole pojawią się nowi zawodnicy. Działacze nie ukrywają, że obserwują kilku zawodników, ale na razie konkretnych nazwisk nie podają. Nieoficjalnie mówi się, że w Starze wiosną mogą zagrać m.in. wychowankowie starachowickich klubów, którzy w ostatnim czasie reprezentowali inne zespoły.

Plan meczów sparingowych

3 lutego - Jodła Jedlnia-Letnisko (Radom)

10 lutego, g. 12.00 - Alit Ożarów (Ożarów)

14 lutego, g. 17.00 - Pogoń Staszów (Staszów)

17 lutego, g. 13.00 - KSZO Ostrowiec Św. (Ostrowiec)

24 lutego, g. 12.00 - Lubrzanka Kajetanów (Ożarów)\

3 marca, g. 12.00 - Spartakus Daleszyce (Ożarów)

10 marca - Radomiak II Radom (Radom)

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ