reklama

Charytatywny rajd po bezdrożach

Brody

Informacje sportowe

Charytatywny rajd po bezdrożach

Brody

 

"Ogólnopolska Terenowa Integracja Dla Choinki" wystartowała w Brodach po raz piąty. Na starcie stawiło się w tym roku prawie sto załóg.

Imprezę charytatywną zorganizowało Stowarzyszenie "Wertep Brody" oraz klub "Camp 4x4" z Małego Jodła w gminie Kunów. Głównym jej celem nie była jednak jazda po uroczych terenach gminy, ale pomoc dla potrzebujących. Jak co roku licytowano więc przedmioty podarowane przez ofiarodawców, akcję wsparła oczywiście wójt gminy, Marzena Bernat. Zebrano ponad 17 tys. zł, ale pulę tę zasilą jeszcze dochody z trwających nadal licytacji.

- Pieniądze ze zbiórki przeznaczono między innymi na sprzęt AGD, materiały budowlane i paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z gmin: Brody, Kunów i Zagnańsk, dofinansowanie zimowiska dla dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Stawie Kunowskim, wyposażenie polskiej szkoły na Ukrainie, zakup telewizora dla Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Starachowicach oraz zakup karmy dla zwierząt ze schroniska w Rudniku.

Zwycięzcami rajdowych zmagań zostali: w klasie turystycznej, pierwsze trzy miejsca zdobyły zespoły: Marcina Mroczka, Zbigniewa Łaty i Krzysztofa Perlika, wśród wyczynowców wygrał natomiast zespół Szymona Stodulskiego, drugie miejsce zdobyła ekipa "Kornel Kornelloooczka", a trzecie ekipa Mirosława Trawińskiego. W klasie open zwyciężyły zespoły prowadzone przez Mariusza Sołtysiaka, Przemysława Wołoszyna i Sławomira Boczka.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ