reklama

Odwiedzili serce regionu

Bez kategorii

Odwiedzili serce regionu

Warsztaty maturalne i wizytę w Radiu Em Kielce zaliczyli w grudniu br. uczniowie klas III (a i c) z II LO. Do stolicy województwa wybrali się z nauczycielami: Anna Pacek, Agnieszką Kwiecień, Cezarym Wójtowiczem i Jackiem Orzechowskim.

Warsztaty maturalne

Głównym punktem programu klasy IIIa o profilu humanistycznym była wizyta na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. W Instytucie Filologii Polskiej zaliczyli warsztaty z zagadnień maturalnych, poćwiczyli interpretację tekstów literackich. Warsztaty maturalne zainicjował pięć lat temu dyrektor IFP prof. Piotr Zbróg. W spotkaniu z młodzieżą udział wzięli: prof. dr hab. Beata Utkowska, która zajęła się omówieniem zagadnienia interpretacji fragmentów prozy na egzaminie maturalnym, zaś prof. dr hab. Małgorzata Krzysztofik zaprezentowała młodzieży obraz idei vanitas w kulturze i literaturze europejskiej.

Z wizytą w Radiu Em

Uczniowie klasy IIIc za plan swojego wyjazdu obrali zwiedzenie Radia Em Kielce, gdzie odbyły się krótkie warsztaty w profesjonalnym studiu. Poznali tajniki pracy dziennikarza - radiowca, oraz mieli okazję uczestniczyć w wejściu redaktora na antenę na żywo. Zobaczyli jak wygląda VIP room, w którym zaproszeni goście oczekują na wejście na antenę oraz studio montażowe i nagraniowe. Radiowcy opowiadali o swoich wpadkach, jak działa radio, gdy nie ma prądu.

Nowa siedziba radia, poznanie tajników pracy za mikrofonem i budzenie o poranku ludzi po drugiej stronie, zrobiły na maturzystach miłe wrażenie. Pobyt w Kielcach zakończyli obejrzeniem w Kinie polskiego filmu pt. Listy do M3.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ