reklama

Wigilijne spotkanie samorządów

Pod patronatem GAZETY

Bez kategorii

Wigilijne spotkanie samorządów

Pod patronatem GAZETY

 

W świątecznym klimacie, członkowie samorządów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich spotkali się 13 grudnia w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów. Obecny był wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak.

Spotkania zorganizowała Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice z dyrekcją szkoły, a że koniec roku sprzyja podsumowaniom, więc bez tego się nie obyło. Tradycyjnie przełamano się opłatkiem, były świąteczne życzenia, śpiew kolęd i pastorałek. Młodzi samorządowcy wykazali się też twórczością artystyczną, a ich prace będą licytowane na styczniowym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zorganizowano również krótką debatę na temat sytuacji młodych ludzi w mieście, spędzania przez nich wolnego od nauki czasu oraz ich potrzeb. Wnioski przydadzą się w planowaniu przyszłorocznych działań.

W wigilijnym spotkaniu w murach "dziesiątki" uczestniczyli młodzi samorządowcy ze podstawowych nr 1, 9 i 10, Społecznej Szkoły Podstawowej, gimnazjów nr: 1, 2, 3, 4. Społecznego Gimnazjum i szkół średnich : I, II i III Liceum Ogólnokształcące, Zespołu Szkół Zawodowych nr 3, Zakładu Doskonalenia Zawodowego oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ