reklama

Dzień Języków Obcych

II LO

Bez kategorii

Dzień Języków Obcych

II LO

 

Młodzież z dziewięciu klas zmierzyła się w kilku konkurencjach przygotowanych przez pedagogów II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Starachowicach.

Dzień Języków obcych - 8 grudnia br., rozpoczął się konkursem kulturoznawczym w językach angielskim, niemieckim i hiszpańskim, których naukę oferuje II Liceum swoim uczniom. Trudności z napisaniem testu więc nie było, co podkreślali uczestnicy. Zwycięzcami konkursu w języku angielskim zostały: Paulina Popławska (I miejsce) i Patrycja Serwicka (II miejsce), w języku niemieckim, Izabela Młudzińska i Jan Szczech, a w języku hiszpańskim, Filip Cieślik i Jakub Dawiec.

W szkolnym dniu, prezentującym wielonarodowe tradycje i kulturę, nie zabrakło charakterystycznych postaci, obiektów czy nawet żywych figur. Były tureckie tancerki, piękne Japonki, czy rodowi Meksykanie. Uczniowie klas pierwszych i drugich prezentowali na stoiskach wylosowany kraj, były potrawy, desery i różnorakie smakołyki. I muzyka charakterystyczna m.in. dla Japonii, Meksyku czy Francji. Wyniki konkursu na najlepsze stoisko wygrała go klasa Ic, która wylosowała Turcję, a drugie miejsce zajęła klasa 1b z prezentacją Włoch. Odbył się też konkurs "stacje zadaniowe", który polegał na jak najszybszym rozwiązaniu 9 zadań umieszczonych w różnych miejscach szkoły. Najszybszą ekipą, zdobywając I miejsce, okazali się Michał Marzec i Dominik Szydełko z klasy 2c, natomiast II miejsce zdobyły Aleksandra Jaroszek i Anna Kulik z klasy 2d.

Obowiązkowym punktem Dnia Języków Obcych w II LO jest przegląd piosenek obcojęzycznych. Mogliśmy wysłuchać takich utworów jak "Pump it Up" w wykonaniu uczniów klasy IIb, klasa Ic zaprezentowała piosenkę "Last Christmas" przy akompaniamencie skrzypiec, a I b wykonała kultowy utwór "You my heart you my soul". Zaśpiewała również Barbara Dziekońska z klasy IIc - "Futatsu no Kodou to Akai Tsumi", Maria Zawłocka wraz z Wojciechem Tarczoniem wykonali romantyczny utwór "City of stars", natomiast Natalia Anduła popisała się utworem aż w 25 językach pt. "Let it go". Agnieszka Niewczas zdobyła pierwsze miejsce za wykonanie piosenki "When i look at you", Dominika Chmielewska wyśpiewała drugie miejsce utworem "When we were young", a klasa I d postawiła na piosenkę Pretty Woman, IId wykonała song "Kokonut"

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ