reklama

Magia wróżb

Szkoła Podstawowa w Adamowie

Brody

Magia wróżb

Szkoła Podstawowa w Adamowie

 

Przygotowali nie tylko zabawę ale również niespodziankę dla najmłodszych. 

Szkolny Samorząd Uczniowski ze Szkoły Podstawowej w Adamowie wraz z opiekunką Edytą Chodzyńską oraz klasą VII z wychowawczynią Katarzyną Pocheć, zorganizowali niespodziankę andrzejkową dla koleżeństwa z klas 0-III.

Świetlica szkolna przeniosła młodych ludzi w tajemniczy i pełen niezwykłości nastrój, którego dodały świece oraz zapalona magiczna kula. Uczniowie przebrali się za wróżki i czarodziejów. Oprócz tradycyjnego losowania karteczek z przepowiedniami, wróżenia z kart czy też lania wosku i wybierania imienia ukochanej osoby z kartonowego serca, przygotowano te mniej znane, jak wróżenie ze skórek jabłka czy stawianie karcianego pasjansa. Maluchy bawiły się doskonale, zaś starsi koledzy wyjaśniali znaczenie tradycji andrzejkowych.

Dwa dni później odbyła się zabawa andrzejkowa. Oprawą muzyczną zajęli się uczniowie szkoły Grzegorz Lesiak i Mikołaj Pawłoś. Każda klasa przygotowała poczęstunek, a Samorząd Uczniowski wraz z Edytą Chodzyńską zorganizował sprzedaż ciasteczek i babeczek z wróżbami.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ