reklama

W Iłży powstanie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Działalność ma rozpocząć na początku przyszłego roku, wszystkie potrzebne dokumenty już są, kandydatury osób do Rady Programowej też.

Jednym z wykładowców będzie emerytowany prof. Roch Sulima, który mieszka w Chwałowicach. Wykładał na Uniwersytecie Warszawskim i w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Jak zapewniają organizatorzy, jest też kilka osób z tytułami doktorskimi, którzy wykładają na uniwersytecie i chętnie wesprą iłżecka inicjatywę, z kadrą nie byłoby więc problemu.

Oferta iłżeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku będzie bogata. W planach są prelekcje, także sesje wyjazdowe, np. do Sandomierza, Kazimierza nad Wisłą, organizatorzy planują również wyjazdy na uczelnie medyczne i wykłady na temat zdrowia, głównie na temat schorzeń osób w starszym wieku. Po drodze oczywiście zwiedzanie ciekawych miejsc.

Chętnych nie będzie brakowało, bo uczestnictwo w zajęciach zadeklarowali już m.in.: członkowie Klubu Seniora, Klubu Wokalnego, Orkiestry Dętej czy słuchacze spotkań podróżniczych. Uniwersytet ruszy jak tylko będzie gotowa nowa sala widowiskowo-kinowa w Iłży. A jej otwarcie planowane jest na początku 2018 roku.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ