reklama

Senior walczy o życie

Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu

Bezpieczeństwo

Senior walczy o życie

Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu

 

Prawdopodobnie 83-latek był sprawcą wypadku na ul. Radomskiej w Starachowicach.

Dwa auta osobowe zderzyły się na ul. Radomskiej w Starachowicach, na wysokości skrzyżowania z ul. Elaboracji. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Do wypadku doszło 13 grudnia br. po godzinie 12.00. Prawdopodobnie 83-letni kierowca forda, jadący w kierunku Tychowa Starego, chciał skręcić na Elaborację, nie ustępując pierwszeństwa prawidłowo jadącemu BMW, którym kierował 65-latek z Ostrowca Świętokrzyskiego. Auta zderzyły się niemal czołowo.

Rozbity ford obrócił się i zatrzymał na środku jezdni, natomiast BMW wypadło poza pas drogowy zatrzymując się w pobliskich krzakach. 65-latkowi nic poważnego się nie stało, natomiast starszy pan trafił w stanie ciężkim do starachowickiego szpitala.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci i strażacy, którzy zabezpieczyli uszkodzone pojazdy i zneutralizowali wydobywające się z nich płyny eksploatacyjne. Droga w obu kierunkach była całkowicie zablokowana i tworzyły się duże korki. Policjanci już kilkaset metrów przed miejscem wypadku ustawili radiowozy i kierowali ruch na objazdy.

Ranny 83-letni mieszkaniec Starachowic odzyskał na drugi dzień przytomność, nadal jednak jest na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Jego stan medycy określają jako ciężki.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ