reklama

Rewitalizacja "po starachowicku" w Mołdawii

W numerze

Rewitalizacja "po starachowicku" w Mołdawii

Przedstawiciele rządu Mołdawii i tamtejszych samorządów gościli w Starachowicach. Interesował ich program rewitalizacji miasta.

Wizytę zorganizowało nasze Ministerstwo Rozwoju, by Mołdawianie zapoznali się z programem Modelowej Rewitalizacji Miast, w którym gmina Starachowice uczestniczy jako jedyne miasto ze Świętokrzyskiego. Goście z Mołdawii byli pod wrażeniem Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, a głównie zaadaptowaniem starych przemysłowych budynków na muzeum.

- Wizyta w Starachowicach głównie opierała się na spotkaniach z mieszkańcami i pracownikami odpowiedzialnymi za rewitalizację. Rozmawialiśmy także o Programie Inicjatyw Lokalnych, Budżecie Obywatelskim czy Zielonych Podwórkach - mówi prezydent Marek Materek.

Przedstawiciel mołdawskiego rządu nie ukrywał, że pewne rozwiązania, które funkcjonują w naszym mieście, są bardzo ciekawe i warte wykorzystania.

- Nasza wizyta jest bardzo krótka, ale udało nam się dużo zobaczyć. Dla Mołdawii samo pojęcie rewitalizacji jest zupełnie czymś nowym. Chcemy rewitalizować nasze miasta, ale najpierw chcemy się do tego przygotować. Na pewno wrócimy do domu z nowymi pomysłami, przekażemy naszym samorządom, żeby korzystały z państwa doświadczeń. Życzymy, abyście osiągnęli to co zamierzacie. Ilekroć przyjedziecie do Mołdawii, będziemy na was czekać i dzięki temu będziemy mogli nawiązać współpracę i przyjaźń na przyszłość – powiedział Igor Malai z Ministerstwa Rolnictwa, Rozwoju Regionalnego i Środowiska Mołdawii.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ