reklama

Święto patronki miasta

W numerze

Święto patronki miasta

Była wspólna modlitwa i poświęcenie odnowionej figury Świętej Barbary.

Uroczystości z okazji święta patronki naszego miasta obchodziliśmy już 9. raz. Przy kapliczce Świętej Barbary proboszcz parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej, ksiądz Grzegorz Roszczyk pomodlił się w intencji naszego miasta, jego mieszkańców i włodarzy. Poświęcił też odnowioną figurę Św. Barbary.

- To jest ta sama figura, którą znacie od wielu lat. Została ufundowana przez starachowickich górników i hutników ponad 80 lat temu, którzy pobliską drogę przemierzali idąc do pracy, a że to była praca ciężka to zawsze mogli liczyć na wsparcie Świętej Barbary, patronki naszego miasta - przybliżył historię prezydent Starachowic, Materek Materek.

Uczestnicy uroczystości wraz pocztami sztandarowymi i służbami mundurowymi wyruszyli z pochodniami ulicami Pileckiego, Konstytucji 3 Maja, Bohaterów Westerplatte i Świętej Barbary do kościoła p.w. Wszystkich Świętych, gdzie oprawiona została msza odpustowa.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ