reklama

Julia wyśpiewała Grand Prix

Na okładce

Julia wyśpiewała Grand Prix

Główną nagrodę XXVII Międzynarodowego Festiwalu "Super Mikrofon Radia Jard" jury przyznało Julii Dudek ze Studia Piosenki SCK w Starachowicach.

Mijający rok był dla Julii usłany pierwszymi nagrodami na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, recitalami i koncertami. Kolejny sukces wyśpiewała na XXVII Międzynarodowym Festiwalu "Super Mikrofon Radia Jard" w Białymstoku, zajmując I miejsce, a startowało prawie 300 wykonawców z Polski, Białorusi i Litwy.

Julia zaśpiewała francuską piosenkę z repertuaru Lary Fabian "Je t`aime". Oprócz codziennej pracy w Studio Piosenki, technikę wokalną doskonaliła pod okiem Sissy Handler – piosenkarki i trenerki z Austrii oraz pani Mary Ann Kehler – wybitnej trenerki wokalnej pracującej na co dzień w teatrach na Broadwayu. Znakomite i bardzo wszechstronne przygotowanie zaowocowało Główną Nagrodą Festiwalu. Jest to pierwsze wokalne Grand Prix w historii Starachowic.

Bieżący rok był dla Julii Dudek niezwykle pracowity i owocny. Oprócz pierwszych miejsc na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, zdobyła wyróżnienie w niezwykle prestiżowym konkursie na Malcie, występowała również u boku takich gwiazd jazzu jak Lora Szafran i Bogdan Hołownia. Nowy 2018 rok też zapowiada się bogato.

- Już mamy zaproszenie dla Julki na międzynarodowe festiwale sztuki w Gruzji, Bułgarii i we Włoszech - nie kryje satysfakcji Miłosz Weimann, prowadzący Studio Piosenki w SCK.

W Międzynarodowym Festiwalu w Białymstoku wystąpił również nasz duet - Lena Tuźnik i Zuzia Klepacz. Młode wokalistki z SCK zdobyły wyróżnienie.

Śpiewających dziewcząt jest u nas więcej. W Ogólnopolskim Konkursie Młodych Gwiazd Piosenki "Solo Tutti Bis 2017" w Iławie, I miejsce i Złotą Nutę zdobyła solistka Studia Piosenki Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach, Marta Miller, a Aleksandra Glina została laureatką Brązowej Nuty. Obydwie otrzymały nominację i wiosną wezmą udział w Festiwalu Piosenki Europejskiej "Canto Cantare 2018", który odbędzie się w Bydgoszczy.

Dla Oli był to trzeci występ na Ogólnopolskim Festiwalu i pierwszy znaczący sukces, za wykonanie jazzowej interpretacji piosenki Elvisa Presleya "Always on my mind". Dodatkowym wyróżnieniem dla wokalistki jest zaproszenie do nagrania piosenki, która ukaże się na płycie wydanej przez Fundację Eda-Art w przyszłym roku.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ