reklama

Miejski monitoring u policjantów

Będą reagować jeszcze szybciej

Na okładce

Miejski monitoring u policjantów

Będą reagować jeszcze szybciej

 

Kamery miejskiego monitoringu obserwują też policjanci. Stanowisko w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach powstało w ramach programu Starachowice Bezpieczne w Praktyce. 

Do tej pory sytuację w mieście obserwowali na monitoringu strażnicy miejscy, teraz również policja. W mieście jest 35 monitorowanych miejsc.

- Chcemy, żeby policja miała na bieżąco podgląd na to, co dzieje się na terenie miasta i mogła jeszcze szybciej reagować. Mam nadzieję, że to poprawi poziom bezpieczeństwa na terenie naszego miasta. Kolejny elementem działań w ramach tego programu jest zakup przenośnych kamer, które wspólnoty mieszkaniowe będą mogły wypożyczać w Referacie Lokalowym, po to, żeby zapobiegać dewastacjom mienia gminnego czy mienia wspólnot mieszkaniowych - mówił na zwołanej konferencji prasowej prezydent Marek Materek.

Uruchomienie stanowiska monitoringu w komendzie policji to inicjatywa komisarza Pawła Szczepaniaka, komendanta starachowickiej jednostki.

- Na pewno pomoże nam to na szybsze reagowanie na wszelakie akty wandalizmu, wykroczenia i przestępstwa. Również usprawni nam codzienną pracę, bo do tej pory musieliśmy korzystać z pomocy Straży Miejskiej, a strażnicy nie pracują w systemie całodobowym i często było tak, że trzeba było czekać do następnego dnia. Teraz mamy podgląd u siebie, możemy zgrywać materiał i możemy również sterować konkretnymi kamerami - potwierdził kom. Paweł Szczepaniak, komendant powiatowy policji w Starachowicach.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ