reklama

Zakończyli ligę szachową

Oficjalne podsumowanie 16 grudnia

Informacje sportowe

Zakończyli ligę szachową

Oficjalne podsumowanie 16 grudnia

 

Starachowicka Szkolna Liga Szachowa dobiegła finału. 29 listopada rozegrano trzecią, ostatnią rundę cyklu, a zwycięzców poszczególnych kategorii poznamy 16 grudnia br. podczas oficjalnego zakończenia. 

Zawodnicy reprezentujący sześć starachowickich szkół podstawowych wzięli udział w trzecim turnieju z cyklu Szkolnej Ligi Szachowej. Tradycyjnie spotkali się w Spółdzielczym Domu Kultury, gdzie rywalizowali w czterech kategoriach. Drużynowo najlepiej spisała się Szkoła Podstawowa nr 12, która wywalczyła 11 punktów i o 2 „oczka” wyprzedziła SP nr 6. Najniższy stopień podium, z dorobkiem 7 punktów, wywalczyli reprezentanci „trzynastki”. Jednocześnie toczy się rywalizacja o Super Puchar, w której punkty zdobywa się za uczniów startujących w zawodach. W tej klasyfikacji trzeci turniej wygrali również uczniowie SP nr 12, a na pozostałych miejscach doszło do małej roszady w porównaniu z wynikami ligowymi. W tym przypadku drugie miejsce przypadło uczniom z SP nr 13, a trzecie reprezentantom „szóstki”.

Tabela ligowa

1. SP 12–11 pkt. (39,5)

2. SP 6–9 pkt.( 30,0)

3. SP 13–7 pkt.(28,0)

4. SP 11–5 pkt.(25,0)

5. SP 10–3 pkt.(17,0)

6. SP 9–1 pkt.(13,5)

Bardzo emocjonujące były pojedynki indywidualne, a na uwagę zasługiwała rywalizacja w turnieju A chłopców, roczniki 2004-2007. Wygrał ostatecznie jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych zawodników w historii klubu, czyli Oliwier Mazonik ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Wyprzedził Filipa Kołaczyńskiego (SP nr 12) i Bartosza Przesłańskiego (SP nr 10).

W turnieju B o laur najlepszej walczyły dziewczęta z tego samego rocznika. Najlepsza była Jagoda Gront ze Szkoły Podstawowej nr 10, która na finiszu wyprzedziła Natalię Banasik (SP nr 6)

i Nikolę Fedor (SP nr 12). Turnieje C i D przeznaczone były dla młodszych zawodników, urodzonych w latach 2008-2011. Wśród chłopców najlepszy okazał się uczeń Szkoły Podstawowej nr 12 - Wiktor Gawlik, drugie miejsce zajął Igor Kuśmierek (SP nr 9), a trzecie Bartosz Moskwa (SP nr 12). Zmagania dziewcząt wygrała Bianka Czyrkun ze Szkoły Podstawowej nr 13, wyprzedzając w końcowej klasyfikacji Darię Kułagę (SP nr 6) i Lenę Adamczyk (SP nr 11).

Najnowsza edycja Starachowickiej Szkolnej Ligi Szachowej już się zakończyła, ale oficjalne ogłoszenie zwycięzców całego cyklu nastąpi w sobotę, 16 grudnia. Właśnie wtedy klub będzie organizatorem Gwiazdkowego Turnieju Szachowego. Być może dla niektórych zawodników będzie okazja do podwójnego świętowania.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ