reklama

Barakuda na podium

Duża Świętokrzyska Liga Pływacka

Informacje sportowe

Barakuda na podium

Duża Świętokrzyska Liga Pływacka

 

Nie udało się zawodnikom Barakudy Starachowice powtórzyć sukcesu z "Małej Ligi" i w zmaganiach Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej zajęli ostatecznie trzecie miejsce. To i tak dowód, że nasze miasto jest bardzo solidnym ośrodkiem pływackim.

Finałowa runda "Dużej Ligi" odbyła się w Ostrowcu Świętokrzyskim, bo to właśnie zawodnicy miejscowego KSZO byli liderami po pięciu seriach. Nasi pływacy wiedzieli już przed startem, że ciężko będzie wygrać cały cykl, bo strata do wyprzedzających ich ekip była dość duża. Niemniej nasi trenerzy zdawali sobie sprawę, że podium jest na wyciągnięcie ręki, bowiem pozostałe zespoły wyraźnie odstawały od najlepszych trzech drużyn. W klasyfikacji generalnej chłopców nasz klub zajął 3. miejsce, a w zmaganiach dziewcząt ustąpiliśmy jedynie ekipie KSZO Ostrowiec. Ostatecznie jednak, po 6 cyklach, w łącznej klasyfikacji całej ligi zajęliśmy 3. miejsce.

Indywidualnie mieliśmy jednak jeszcze więcej powodów do radości, szczególnie w zmaganiach 13-latków. Zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców nasi reprezentanci opanowali całe podium. Najlepszą pływaczką całego cyklu okazała się Weronika Latała, która wyprzedziła Julię Ofman i Aleksandrę Sierpień. Z kolei wśród chłopców triumfował Tomasz Kraczkowski, który wyprzedził swoich klubowych kolegów: Jakuba Barańskiego i Filipa Skierniewskiego. Wśród 12-latków najlepszą zawodniczką Barakudy okazała się Maria Jarzyna, która w "generalce" zajęła 3. miejsce. Wśród starachowiczan w zmaganiach 14-latków najlepiej spisał się natomiast Marcel Zarychta, który ukończył cykl na drugim miejscu w swojej kategorii wiekowej.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ