reklama

100 !!! lat dla wszystkich misiaczków na świecie

Iłża

Iłża

100 !!! lat dla wszystkich misiaczków na świecie

Iłża

 

Pod takim hasłem Oddział dla Dzieci Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży, obchodził Światowy Dzień Pluszowego Misia. Organizowany jest pod patronatem Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta Dzieciom.

Panie bibliotekarki gościły w Samorządowym Przedszkolu w Iłży, spotykając się Muchomorkami, Słoneczkami Stokrotkami i Piratami. Czytały dzieciom fantastyczne przygody Misia Paddingtona, ale na tym się nie skończyło. Były bowiem różnorodne mini konkursy, malowanki, zawody w portretowaniu misia Paddiego oraz misiowe zagadki. Wspólnie z dziećmi pomogły Paddiemu napisać list do Peru do cioci Lucy. W odpowiedzi na to miś Paddington przygotował dla przedszkolaków swoje ulubione danie - kanapkę z marmoladą. Każde dziecko postarało się, by perfekcyjnie pokolorować malowankę z podobizną misia. Dzieciaki odgadły również wszystkie zagadki i - co ważne - na temat bajkowych misiów wykazały się ogromną wiedzą. Wszyscy otrzymali słodkie lizaki.

- Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do odwiedzenia naszej placówki i skorzystania z księgozbioru, nie tylko o Misiach - zachęcają panie bibliotekarki.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ