reklama

Konferencja o zdrowiu

Mirzec

Mirzec

Konferencja o zdrowiu

Mirzec

 

"Weekendową konferencję o zdrowiu" zorganizowano w Modrzewiowym Dworku i w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mircu. Gościem był Marian Dziędziel, aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. 

Urozmaicone zajęcia dotyczące zdrowia, odżywiania i aktywności ruchowej wzbogacone zostały przez organizatora - Stowarzyszenie „Wspólnie dla Gminy Mirzec” - sporą dawką kultury. Pierwszy dzień poświęcono na dyskusje, a asumptem były zdrowotne wykłady: lekarza pierwszego kontaktu Agnieszki Łęgowik, otolaryngologa Doroty Millak-Wojtan, farmaceuty Izabeli Stępień - Spyry oraz fizjoterapeuty Przemysława Gralca. Wieczór zakończył występ Teatru Seniora ze Skarżyska-Kamiennej, który brawurowo wykonanymi piosenkami i skeczami porwał publiczność do zabawy.

W sali sportowej Szkoły Podstawowej w Mircu organizatorzy przygotowali następnego dnia catering dietetyczny i krótkie omówienie zasad prawidłowego żywienia w dojrzałym wieku, w chorobach dietozależnych oraz instruktażowe zajęcia nordic walking prowadzone przez Jolantę Żak. Seniorzy z taką wiedzą znowu zawitali do Modrzewiowego Dworku, gdzie spotkali się ze znakomitym aktorem teatralnym i filmowym Marianem Dziędzielem znanego z takich chociażby filmów jak „Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka” czy też „Panny ze Lwowa”.

Konferencję, na którą seniorzy mogli dojechać bezpłatnie, podsumowała prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Mirzec” Katarzyna Kąpała. Seniorzy byli bardzo radzi za taką dawkę wiedzy i kultury. (az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ