reklama

"Kochana Polsko"

PSP Rzepin

Wieści z gmin

"Kochana Polsko"

PSP Rzepin

To piękne hasło przyświecało akademii w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzepinie, poświęconej 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na mapę Polski z roku 1918 r. wpisali słowa "Wolna i Niepodległa", poznali historię naszego kraju z 123 lat niewoli i przygotowali pod kierunkiem Wiesławy Rutkowskiej i Ewy Schmalenberg część artystyczną. Zaprezentowano piękne pieśni patriotyczne i doskonałe recytacje, przemawiająca do wszystkich słuchaczy była również narracja.

Uroczystość uświetnił chór szkolny "Violino", który wykonał pieśni patriotyczne i żołnierskie, zatańczono mazura do utworu "Jeszcze jeden mazur dzisiaj" oraz pantomimę pt. "Kochana Polsko". Recytatorzy wcielali się w różne postaci, m.in.: J. Słowackiego, C. K. Norwida i A. Mickiewicza. Niezwykle wzruszającym akcentem był układ taneczny przygotowany przez klasę pierwszą do muzyki Fryderyka Chopina pt. "Ojczyzna".

Występy wywołały wśród publiczności wiele pozytywnych emocji oraz przywołały bolesne karty naszej historii, z którą borykał się nasz kraj. Uświadomiły uczestnikom, że Polska jest naszym dobrem najwyższym. Wszyscy byli wzruszeni.

(PS)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ