reklama

Miliony dla miasta na ostatniej prostej

Miejskie spółki będą połączone

 

Połączanie Zakładu Energetyki Cieplnej z Miejskim Zakładem Komunikacyjnym stanie się faktem. Dzięki tej fuzji, gmina aplikować będzie o blisko 27 mln zł unijnych dotacji.

Uchwała w sprawie połączenia spółek była w porządku obrad nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej 8 grudnia br. Najwięcej wątpliwości pojawiało się w kontekście cen za ciepło, padło pytanie, czy długi MZK będą pokrywane przez ZEC i tym samym cena ciepła pójdzie w górę. Prezydent temu zdecydowanie zaprzeczył i 18 radnych przychyliło się do pomysłu połączenia spółek, radny Kwiecień wstrzymał się od głosu, a jedynym przeciwnym był radny Prawa i Sprawiedliwości Paweł Kępa.

Teraz pozostała już tylko ostatnia prosta, aby sięgnąć po miliony złotych unijnych dotacji. Prezydent Marek Materek twierdzi, że jest pewny, że miasto otrzyma blisko 27 mln zł dofinansowania.

Środki przeznaczone mają być m.in. na zagospodarowanie dworca wschodniego, budowę nowej ulicy Moniuszki, wymianę wiat przystankowych na terenie miasta, zagospodarowanie i wykonanie nowego pasażu Staffa oraz na zakup 10 nowoczesnych autobusów dla MZK.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ