reklama

Zebrali ponad 2 tony żywności

W numerze

Zebrali ponad 2 tony żywności

Ponad 2 tony żywności zebrano w tegorocznej akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki.

Zbiórki żywności prowadzą w dużych sklepach miasta uczniowie dla uczniów. W tym roku Zbiórki żywności prowadzą w dużych sklepach miasta uczniowie dla uczniów. W tym roku do akcji włączyli się wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 1, gimnazjów nr 1, 2 i 4 oraz wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu miasta. Także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Ochotniczy Hufiec Pracy.

Zebrano imponujące 2320 kilogramów żywności. Zdecydowanie najwięcej było cukru, bo około tony! Dary zostały już podzielone do szkół, które brały udział w akcji. Teraz pedagodzy i nauczyciele wytypują potrzebujące rodziny, do których trafi żywność.

- Serdecznie dziękujemy darczyńcom, którzy tak hojnie nas obdarowali, wolontariuszom i ich opiekunom za czynne uczestnictwo, prezesowi ZEC za umożliwienie przewiezienia zebranych produktów do magazynu, a harcerzom z II Drużyny Harcerskiej im. Mariana Langiewicza i uczniom Technikum Mechanicznego za pomoc w transporcie i liczeniu - podsumował akcję wiceprezes stowarzyszenia, Jarosław Warszawa.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ