reklama

Praktykowali w Hiszpanii

Szkoły ZDZ

W numerze

Praktykowali w Hiszpanii

Szkoły ZDZ

 

Wrócili z Hiszpanii bogatsi o nowe doświadczenia, zdobyte w ramach projektu systemowego "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego".

Grupa 16 przyszłych techników logistyków i informatyków z Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w naszym mieście wróciła z dwutygodniowych praktyk zawodowych w Hiszpanii. Współfinansowane były przez Unię Europejską w ramach środków EFS Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Uczestnicy mieli zagwarantowany bezpłatny transport, ubezpieczenie, zakwaterowanie, stypendium na wyżywienie i przejazdy lokalne oraz pełną opiekę pedagogiczną. Mieszkając bardzo blisko plaży w Walencji, mieli do dyspozycji zaplecze rekreacyjno-sportowe.

Wyjazd stażowy dał mi możliwość nie tylko poszerzenia praktycznych umiejętności w zawodzie logistyk i informatyk, a także poznania kultury i tradycji Hiszpanii. Program pobytu obejmował bowiem wiele atrakcji turystycznych, kulturalnych, historycznych, a także zwiedzanie regionu Walencja. Największym zainteresowaniem cieszyła się wycieczka do oceanarium oraz wizyta na stadionie Walencji, gdzie obejrzeli mecz Walencja - Sevilla.

Partnerem zagranicznym stażu była hiszpańska instytucja edukacyjna EUROPA MOVILIDAD ESTUDIANTI. Uczniowie zdobyli na nim certyfikaty Europass-Mobilność, uznawane przez europejskich pracodawców, które wraz z cennym doświadczeniem zawodowym z pewnością ułatwią im znalezienie pracy w przyszłości.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ