reklama

"Korowód Niepodległości"

W numerze

"Korowód Niepodległości"

Interaktywną lekcję historii dla uczniów starachowickich szkół zorganizowała wojewoda świętokrzyska Agata Wojtyszek w ramach Programu Rządowego na lata 2017-2021 ph. "Niepodległa".

Głównym założeniem inicjatywy są patriotyczne spotkania w szkołach, ośrodkach kultury i bibliotekach oraz innych placówkach związanych z kulturą i edukacją, we wszystkich miastach powiatowych województwa świętokrzyskiego. Spotkanie wojewody Agaty Wojtyszek z uczniami szkół podstawowych i ponadpodstawowych w SCK było częścią projektu "Korowód Niepodległości", przygotowanego z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Lekcję historii poprowadził Marek Jończyk z Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach, zorganizowano odkrywanie historii przez interaktywną wystawę, quizy, patriotyczne zabawy dla młodszych i starszych uczestników. Mieli też okazję przyjrzeć się z bliska replikom broni, spróbować swoich sił na sportowej strzelnicy, zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce oraz przy fotościance, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami. Każdy z uczestników otrzymał "Elementarz Młodego Patrioty".

W spotkaniu wzięły udział posłanki na Sejm RP Anna Krupka i Maria Zuba, wojewoda Agata Wojtyszek, wicekurator oświaty Tomasz Pleban, wiceprezydent Starachowic Jerzy Miśkiewicz oraz radni miejscy z klubu PiS.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ