reklama

"Razem możemy więcej"

W numerze

"Razem możemy więcej"

Pod takim hasłem obradowała w Starachowickim Centrum Kultury konferencja profilaktyczno - edukacyjna na temat środków psychoaktywnych, skierowana przede wszystkim dla osób pracujących z młodzieżą.

Wojewódzki i powiatowy Sanepid zorganizowały konferencję na temat uzależnień, a do dyskusji zaproszono pedagogów, przedstawicieli placówek opiekuńczo wychowawczych i policjantów z naszego miasta oraz sąsiednich powiatów: ostrowieckiego i skarżyskiego, by wspólnie zapobiegać współczesnym zagrożeniom zdrowia, stwarzanym przez narkotyki, środki psychoaktywne czy leki kupowane powszechnie bez recepty.

- Hasło przewodnie wydarzenia jest nieprzypadkowe, gdyż tylko dzięki wspólnym działaniom można zminimalizować skalę problemu, jakim są uzależnienia - mówiła Ewa Dróżdż, dyrektor Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Starachowicach.

- "Razem możemy więcej" pokazuje to, co w Starachowicach nam się udało. To dzięki Państwu, dzięki policji, Straży Miejskiej, dzięki Sanepidowi i innym instytucjom udało się nam zawalczyć z osobami handlującymi dopalaczami na terenie naszego miasta - mówił z satysfakcja prezydent miasta, Marek Materek.

Uczestnicy konferencji wysłuchali informacji o działaniach Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Polsce oraz w naszym województwie, dotyczącej dopalaczy oraz wykładów specjalistów nt. "Nowa twarz problemu społecznego jakim są dopalacze`, czy leki dostępne bez recepty mogą stworzyć zagrożenie czy są jedynie fikcją i praktycznych podejść do uzależnień XXI wieku. Aspirant sztabowy Paweł Sieczkowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zaprezentował natomiast walizkę edukacyjną do działań profilaktycznych, a naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Starachowicach – podinsp. Aleksy Hamera Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

(PS)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ