reklama

Wyremontowane ulice

Na osiedlach Południe i Majówka

W numerze

Wyremontowane ulice

Na osiedlach Południe i Majówka

 

Zakończono prace remontowe na dwóch gruntowych ulicach w mieście. Oficjalnie oddał je do użytku prezydent Marek Materek, który przy tej okazji spotkał się z mieszkańcami. 

W przekazaniu zakończonej przebudowy drogi pomiędzy garażami w rejonie ulic Majówka, 8 Maja i Lipowej prezydentowi towarzyszyli: zastępca Ewa Skiba, radni Mariusz Zaborski i Mirosław Adamus oraz wykonawca inwestycji Łukasz Misztal z Zakładu Usług Wodnych i Komunalnych.

- Ta ulica jeszcze do niedawna miała nawierzchnię gruntową, gdzie mieszkańcy grzęźli w błocie. Dzięki inwestycji, powstała nowa nawierzchnia z kostki brukowej wraz z podbudową, dodatkowo wykonano przyłącze kanalizacji deszczowej i nowe miejsca postojowe z płyt ażurowych. Całość uzupełnią nowe nasadzenia zieleni ozdobnej i trawniki - mówił prezydent Marek Materek.

Na remont odcinka 304 metrów przeznaczono blisko 530 tysięcy złotych.

- Droga prowadzi do dwóch placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej nr 9 i do Przedszkola Miejskiego nr 2. Korzystają z niej nie tylko mieszkańcy ul. Majówka, ale także zmierzający do szkoły czy przedszkola. Na tym osiedlu nie brakuje takich miejsc, gdzie powinny być wykonane podobne prace, ale ta inwestycja rozwiązuje największy problem - dodał prezydent.

Zadowolenia z zakończenia prac nie ukrywali mieszkańcy, którzy czekali na tę inwestycję wiele lat.

- Przez 30 lat, było tu błoto, epoka kamienia łupanego. Jesteśmy wdzięczni, mówię w imieniu własnym i sąsiadów - chwaliła jedna z mieszkanek pobliskich boków.

Być może dzięki tej inwestycji w Starachowicach powstanie nowa ulica, bo remontowany odcinek nie ma jeszcze nazwy. Nieoficjalnie nazwany został "Aleją Starów". Decyzje podejmą jednak miejscy radni.

Do użytku oddano też drogę na osiedlu Południe, a w przekazaniu inwestycji prezydentowi towarzyszył radny Tomasz Andrzejewski.

- Dotychczas ulica Piaskowa miała nawierzchnię gruntową, z nieuregulowanym od lat stanem prawnym, bo grunty należały do prywatnych właścicieli. W tej kadencji udało się te sprawy załatwić, dzięki temu mogliśmy wykonać dokumentację techniczną i w konsekwencji ogłosić przetarg na wybór wykonawcy robót. Zakład Usług Wodnych i Komunalnych ze Starachowic zrealizował zadanie za kwotę około 630 tys. zł. Zakres obejmował wykup terenów od prywatnych właścicieli, wykonanie nowej nawierzchni z kostki brukowej na odcinku 315 m b. wraz ze zjazdami, odwodnienie i oświetlenie ulicy, które obejmuje odcinek linii kablowej z 10 nowymi słupami - mówił z zadowoleniem Marek Materek.

- Na budowę drogi czekaliśmy prawie 18 lat. Mieszkańcy nie mogli dowieźć opału do swoich posesji. Często na koleinach i wertepach panie łamały obcasy, skręcały kostki. Woda spływająca z drogi zalewała mieszkańców, którzy swoje domy mieli zlokalizowane po prawej stronie ulicy. Były bardzo ciężkie warunki i wreszcie mamy piękną drogę, piękne oświetlenie. W końcu jest tak jak powinno być - mówił Tomasz Chojecki, jeden z tamtejszych właścicieli posesji.

- Bardzo dużo się poprawiło - dodała z zadowoleniem 92-letnia Stefania Korczyk, najstarsza mieszkanka ul. Piaskowej.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ