reklama

Ekonomistki w finale

Świętokrzyski Konkurs Wiedzy o Rachunkowości

W numerze

Ekonomistki w finale

Świętokrzyski Konkurs Wiedzy o Rachunkowości

 

Uczennice Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach szósty raz wzięły udział w Świętokrzyskim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości dla szkół ponadgimnazjalnych, organizowanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Kielcach oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. 

Konkurs rozwija zainteresowania wiedzą z zakresu rachunkowości wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zachęca do kształcenia na kierunkowych studiach i promuje zawody z dziedziny rachunkowości. w szkolnym etapie Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości wzięło udział 8 uczniów klasy IV a, do finału zakwalifikowały się natomiast Agata Celuch, Natalia Kasperkiewicz, Kinga Kotwica, Karolina Miernik i Dominika Tokarska, uczennice klasy IV a w ZSZ nr 1, w zawodzie technik ekonomista. Do rywalizacji przygotowywali się pod nadzorem nauczycielki rachunkowości Renaty Rychlik.

W finale, odbył się w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, rywalizowało 32 uczniów z jedenastu szkół województwa świętokrzyskiego, a najlepsi odebrali nagrody z dyplomami.

Nauczyciele uczniów mieli okazję uczestniczyć w wykładzie Zbigniewa Radka - biegłego rewidenta i doradcy podatkowego na temat "Amortyzacja środków trwałych według Krajowego Standardu Rachunkowości" oraz dr Małgorzaty Garstki o "Wysokiej jakości pracy" i w spotkaniu ze studenckim kołem naukowym i z członkami klubu zainteresowań rachunkowością i finansami Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Kielcach.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ