reklama

Pozdrowienia z życzliwością

Gimnazjum nr 2

W numerze

Pozdrowienia z życzliwością

Gimnazjum nr 2

 

Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzono w Gimnazjum nr 2 po raz jedenasty. Uprzejmości - jak zawsze - nie brakowało. 

Szkolną uroczystość z tej okazji zorganizowali opiekunowie Małgorzata Wejner i Mirosława Barańska oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego i uczniowie z klasy IIIa i IIIb: Julia Ostatek, Karolina Frycz, Karolina Tuz, Patrycja Kita, Kamila Klepner, Patrycja Bednarska, Aleksander Bondarowicz, Hubert Szybalski, Filip Skrucha, Adam Wiśniewski, Weronika Kwiatek, Krystian Dobrucki, Krzysztof Cybulski, Wiktor Skorupa, Witold Kardaś, Paulina Kosterna, Weronika Wielgus, Wiktoria Smuga, Wiktoria Moćko oraz Anna Czarnecka. Miała na celu zachęcenie do bycia uprzejmym wobec siebie. Na korytarzach dominowała żółta barwa, a na twarzach uczniów widniały szerokie, uprzejme uśmiechy.

Apel przygotowano w formie kabaretu. Uczniowie pokazali kilka scenek ph. "Rzeczywistość – Oczekiwania", kładąc nacisk na to, jak możemy zmienić swoje zachowanie, by być bardziej życzliwymi ludźmi. Największym wydarzeniem tego dnia okazał się być długo oczekiwany wynik konkursu na najżyczliwszych w gimnazjum. Walka była naprawdę wyrównana, ponieważ życzliwych w szkole nie brakuje. W kategorii najżyczliwszy nauczyciel III miejsce zajęła Mirosława Barańska, II - Anna Rozwadowska, a na pierwszym uplasowała się Małgorzata Wejner. W kategorii najżyczliwszy pracownik administracji i obsługi III miejsce zdobyła Irena Perchel-Klepacz, II - Władysław Przygoda, a na samym szczycie podium stanęła Henryka Głowczyńska. Wybrano również najżyczliwszego ucznia z każdej klasy: w IIa został nim Sebastian Góra, klasa IIb na najżyczliwszego wyznaczyła Sylwię Stajniak, klasa IIc Jakuba Jeżewskiego, z IId wybrano Pawła Olszewskiego, IIIa zagłosowała na Annę Czarnecką, IIIb wybrała Weronikę Wielgus, a IIIc Mikołaja Glinę. Zwycięzcy mieli za zadanie wypić "cytryniadę", czyli sok z cytryny i... pięknie się uśmiechnąć.

Na koniec wspólnie zaśpiewano piosenkę "Bo jak nie my to kto".

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ