reklama

Filmowa olimpiada

Technikum nr 2

W numerze

Filmowa olimpiada

Technikum nr 2

 

"Kina wartości" pod takim hasłem odbywa się tegoroczna olimpiada filmowa, w ramach której uczniowie rozwiązali test z wiedzy o filmie i komunikacji społecznej. 

Główna myśl konkursu rozumiana jest, jako śledzenie postaw i zachowań aktorów i odnajdywanie w nich wartości. Poruszany jest także problem rozróżnia i obecności w kulturze dobra i zła oraz poszukiwanie przez współczesnego człowieka autorytetów i wzorców osobowych i przyjmowanie odpowiedzialności za własne działania. Organizatorzy zwracają uwagę na te główne problemy współczesności, przytaczając fragment Orędzia Jana Pawła II z 1995 roku "Kiedy kino, spełniając jedno ze swoich zasadniczych zadań, pokazuje realistyczny wizerunek człowieka, powinno stwarzać też okazję do refleksji – wychodzącej od rzeczywistości – nad konkretnymi warunkami, w jakich człowiek ten żyje".

Szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej już się odbył. W Technikum nr 2 do rywalizacji stanęli uczniowie: Julia Spytkowska, Wiktoria Kwiecień, Paulina Wojteczek, Iga Szymańska, Aleksandra Wójcik, Łukasz Gębura, Patrycja Linek, Tomasz Frolovs, Agata Rokita, Piotr Różycki i Wiktoria Schab, przygotowywali pod kierownictwem Justyny Kaczmarek i Grzegorza Lecha. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie odpowiedzieć na 60 pytań testowych on-line w czasie 60 minut. Kto zrobił to najlepiej, dowiemy się niebawem.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej to jedyna tego typu interdyscyplinarna inicjatywa w kraju, przeznaczona dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: eliminacji szkolnych (listopad 2017 r.), zawodów okręgowych (styczeń 2018 r.) oraz zawodów centralnych (kwiecień 2018 r.). Organizatorem jest Filmoteka Narodowa − Instytut Audiowizualny z siedzibą w Warszawie.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ