reklama

Bitwa na rymy

W numerze

Bitwa na rymy

Turniej poetycki "Bitwa na rymy", to jedna z wielu imprez organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury i Stowarzyszenie Promocji Talentów przy MDK w Starachowicach. W tym roku miała swoją VI edycję.

Kalendarz imprez MDK jest bogaty, a wszystkie rozwijają wśród młodzieży zainteresowania i talenty, kształtują wyobraźnię, uczą kreatywności, kształcą umiejętności pisemnej wypowiedzi oraz rozwijają zainteresowania językiem polskim. Aż tyle!

„Bitwa na rymy”, to poetycka rywalizacja, w której wzięły udział reprezentacje gimnazjów z Rzepina i z Krynek.

- W tegorocznej edycji swoje pierwsze kroki na drodze do wiersza stawiała młodzież z gimnazjum w Rzepinie i w Krynkach. Odbyły się już zajęcia w obydwu szkołach, a na spotkanie finałowe zaprosiliśmy młodzież wraz z opiekunami do MDK - mówiła Anna Paluch, instruktor Pracowni Młodych Twórców MDK, która prowadziła warsztaty literackie w szkołach.

- Jesień tego roku przyniosła jak zwykle nostalgiczne nastroje - paprotki w sali matematycznej czuły się odosobnione, a napis na bluzie Piotrka był wyjątkowo sprany i niewyraźny - tak o jesieni napisali uczestnicy warsztatów literackich „Bitwa na rymy” - dodała.

MDK przygotowała dla finalistów działania integracyjne – kim jestem, maraton rymotwórczy, dopisanie ciągu dalszego do oryginalnych wersów wierszy A. Mickiewicza, B. Leśmiana czy W. Szymborskiej i tworzenie lalki w ramach wiersza B. Leśmiana „Poeta”, a także jej późniejsza animacja. Nagrody i dyplomy otrzymały: Wiktoria Glina, Aleksandra Dwojak, Zuzanna Kosmala oraz Natalia Pater, za najlepsze wiersze wyróżniono Martę Świrtę z Krynek i Piotra Stycznia z Rzepina. Nagrody wręczyła Agnieszka Lasek-Piwarska, dyrektorka MDK. Nagrodzona poezja udostępniona jest na Facebooku MDK w cyklu „Wiersze z piórkiem”. (P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ