reklama

Laur wolontariatu dla starachowiczan

W numerze

Laur wolontariatu dla starachowiczan

Świętokrzyski Laur Wolontariatu, to nagroda, która od 12 lat trafia do najaktywniejszych osób, które bezinteresownie pomagają innym. Statuetki rozdano podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, 5 grudnia w kieleckim Best Western Grand Hotel.

XII Świętokrzyską Galę Wolontariatu zorganizowało Diecezjalne Centrum Wolontariatu, Regionalne Centrum Wolontariatu i Wolontariat przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach. Rozstrzygnięto na niej Konkurs Laur Wolontariatu, na który wpłynęły 32 zgłoszenia.

Laury Wolontariatu 2017 przyznano Harcerskiej Służbie Porządku Publicznego w Starachowicach, wolontariuszkom z Archiwum Diecezjalnego w Kielcach oraz Agnieszce Porębie - wolontariuszce współpracującej z kieleckim Hospicjum. Wręczyli je laureatom organizatorzy konkursu oraz Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, który ufundował statuetki.

Harcerska Służba Porządku Publicznego Starachowice działa do 2013 r., wspierając w myśl hasła: "Wyjdź na świat, zobacz i pomóż!" środowisko lokalne. jej członkowie dbają o bezpieczeństwo miasta i powiatu, zabezpieczają imprezy patriotyczne, sportowe i kulturowe, realizują projekty z zakresu bezpieczeństwa publicznego.

- To grupa ludzi "pozytywnie zakręconych", którzy poświęcają swój wolny czas, aby w ich "małej ojczyźnie" wszyscy czuli się bezpieczniej - uzasadniają organizatorzy konkursu.

Galę uświetnili występem: tancerki Kieleckiego Teatru Tańca, solista Tomasz Kiniorski oraz Chór Gospel "Good News".

- Dziękujemy serdecznie sponsorom i partnerom strategicznym za pomoc w organizacji wydarzenia, również partnerom medialnym (Polskie Radio Kielce, Tygodnik Niedziela Kielecka, Echo Dnia, Radio eM Kielce, Gazeta Starachowicka) za promocję święta wolontariuszy - podsumowują organizatorzy.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ