reklama

Wojewoda Wojtyszek musi odejść?

Na okładce

Wojewoda Wojtyszek musi odejść?

Zmiana na stanowisku premiera oznacza, że wraz rządem do dymisji muszą podać się wojewodowie i wicewojewodowie. Starachowiczanka – wojewoda świętokrzyska też. Czy nowy premier powoła ją ponownie na to stanowisko?

Agata Wojtyszek została wojewodą z rekomendacji szefa wojewódzkich struktur Prawa i Sprawiedliwości, posła na Sejm Krzysztofa Lipca. Wdzięczna długo nie była. „Zesłała” nawet swojego doradcę, wieloletniego współpracownika posła, wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Andrzeja Prusia do przejmowania akt od marszałka województwa. Wrócił do Urzędu Wojewódzkiego po – jak donosiły media – interwencji centrali partii.

Zmiana premiera i złożenie dymisji przez wojewodę już wywołało sporo spekulacji. Agata Wojtyszek ma poparcie posłanki PiS Anny Krupki, a przeciwnicy wojewody też nie odpuszczą. Ba, zechcą wykorzystać tę sytuację do zmiany na tym stanowisku. Mówi się, że nowym wojewodą świętokrzyskim może zostać człowiek posła Lipca, obecny wicewojewoda Andrzej Bętkowski, wraca też kandydatura dyrektorki Biura Poselskiego K. Lipca Małgorzaty Pruś. Podobno kandydata –Renatę Janik, byłą posłankę PO, która pod koniec lipca br. przeszła do partii Razem Jarosława Gowina, ma zgłosić obóz Zjednoczonej Prawicy. Jest doradcą w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie.

Kto zostanie wojewodą świętokrzyskim, wiadomo będzie niebawem.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ