reklama

Świąteczne kiermasze i współne kolędowanie

Aktualności

Świąteczne kiermasze i współne kolędowanie

Bijemy kolejny rekord!

Starachowickie Centrum Kultury organizuje 15 grudnia (piątek) o godz. 12.00 na placu "Pod Skałkami" bicie rekordu Polski w ilości osób jedzących jabłka w czasie 5 minut. Obecny należy do Hotelu Holiday Inn Warszawa Józefów i wynosi 621 osób. W ubiegłym roku starachowiczanie pobili liczbą 4301 uczestników rekord Polski na "Największą liczbę osób w czapkach św. Mikołaja". Teraz przez nami kolejne wyzwanie.

Starachowicki Jarmark Bożonarodzeniowy

Od 15 do 17 grudnia br. (od godz. 15.00) na placu "Pod Skałkami" trwać będzie Jarmark Bożonarodzeniowy. Na stoiskach oferowane będą regionalne produkty, będzie grzane wino, gorąca czekolada i żywa Szopka ze zwierzętami z mini zoo przy Sanktuarium w Kałkowie - Godowie, Zaplanowano, oczywiście, wizytę Świętego Mikołaja, wspólne śpiewanie kolęd i ubieranie choinki. Jarmarkowi towarzyszyć będą występy kolędników bożonarodzeniowych.

Wigilia ze światełkiem

Tradycyjna Miejska Wigilia odbędzie się w niedzielę, 17 grudnia o godz. 15.00 na placu "pod Skałkami". Rozpocznie się od przekazania przez harcerzy ZHP Betlejemskiego Światełka Pokoju, a później jest wspólnie kolędowanie.

Zabrzmią wszystkie gitary!

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców Starachowic i naszego powiatu, którzy grają na gitarach. W sobotnie popołudnie, 16 grudnia o godz. 16.15, w trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego "Pod Skałkami", organizowane jest spotykanie gitarzystów, którzy razem zagrają kolędę "Przybieżeli do Betlejem". Na miejscu dostępne będą nuty, akordy i tabulatura.

Adwentowy kiermasz w Opactwie

Opactwo Cystersów w Wąchocku zaprasza 17 grudnia br., w godz. 8.15 - 13.15, do Krużganków Klasztornych na VI Kiermasz Adwentowy. W ofercie są m.in.: świąteczne upominki, wyroby rękodzieła artystycznego, stroiki, produkty ceramiczne inspirowane sztuką cysterską, ciasta domowe oraz tradycyjne potrawy wigilijne.

Świątecznie w Iłży

W niedzielę, 17 grudnia br. od godz. 9.00 na terenie iłżeckiego rynku odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Podobnie jak w ubiegłym roku staną stragany z pamiątkami, rękodziełem związanym z Bożym Narodzeniem oraz tradycyjnymi potrawami świątecznymi. Organizatorzy zaplanowali również konkurs na najładniejszą ozdobę świąteczną.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ