reklama

CLT nie dla Juventy

Karpaty za silne

 

Nie udało się wprowadzić drugiej drużyny młodych piłkarzy do rozgrywek Centralnej Ligi. Tym razem chodzi o trampkarzy, którzy w dwumeczu barażowym przegrali z Karpatami Krosno. 

W tym sezonie dzielnie w Centralnej Lidze Juniorów U-17 radzą sobie podopieczni Mariusza Wójcika. Była szansa, że kolejny zespół Juventy awansuje do rozgrywek organizowanych bezpośrednio przez Polski Związek Piłki Nożnej. Walka o grę w Centralnej Lidze Trampkarzy wiodła jednak przez baraże.

Starachowiczanie w pierwszym meczu przegrali na wyjeździe z Karpatami Krosno 0:4. W rewanżu było niestety jeszcze gorzej, bo nasi przegrali 0:8. Starachowiczanie mieli szanse na gola honorowego, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Ostatecznie marzenia o awansie trzeba odłożyć na kolejny sezon.

- Baraże to bolesna lekcja futbolu, z której chcemy wyciągnąć jak najwięcej wniosków na przyszłość. Przykro jest przegrywać w takim rozrachunku, ale taki jest sport. Nie zawsze będziemy wygrywać, tym bardziej jeśli rywalizujemy z bardzo mocnymi przeciwnikami - powiedział po spotkaniu trener Dominik Zuba.

*Juventa Starachowice - Karpaty Krosno 0:8 (0:2)

Juventa: Wojtan - Betlejewski, Cichocki, Skiba, Chodarcewicz, Cieśla, Jopek, Hamera, Kalista, Malinowski, Stajniak oraz Wolak, Prostak. Trener: Dominik Zuba.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ