reklama

Świetne czasy Macieja Szlęzaka!

Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości

Informacje sportowe

Świetne czasy Macieja Szlęzaka!

Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości

 

Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości dla 11 i 12-latków rozegrano w Staszowie. W młodszej kategorii znakomicie spisał się Maciej Szlęzak, który udowodnił, że należy do ścisłej polskiej czołówki w swojej kategorii wiekowej.

W tym sezonie młody pływak Barakudy Starachowice przyzwyczajał nas, że jak startował, to wygrywał i to w pięknym stylu. Dominację w swojej kategorii wiekowej potwierdził również w Staszowie, gdzie pod koniec listopada zorganizowano Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości. Na starcie pojawiło się 78 zawodników reprezentujących 9 klubów pływackich z województwa świętokrzyskiego. Barakuda miała kilkoro reprezentantów, ale po raz kolejny furorę zrobił Maciej Szlęzak, który zapowiada się na bardzo dobrego pływaka. Można powiedzieć, że talent do pływania ma w genach, a tajniki tej dyscypliny poznał od podszewki, bowiem jego tata Wojciech jest jednocześnie jego klubowym trenerem.

To co Maciej Szlęzak zrobił w rywalizacji na 400 metrów stylem dowolnym sprawiło, że ręce same składały się do oklasków. Młody starachowiczanin pewnie wygrał rywalizację 11-latków, meldując się na mecie z czasem 5:35:16, podczas gdy drugi w kolejności zawodnik miał czas 5:56:56! W tej samej konkurencji rywalizował także z Barakudy Oskar Markiewicz (6:05:93) i znalazł się tuż za podium. Warto zaznaczyć, że w kategorii open, gdzie liczono występy starszych zawodników, Maciej Szlęzak zajął drugą lokatę, a do starszego o rok zwycięzcy stracił zaledwie 1 sekundę i 16 setnych!

Podobnie przebiegała rywalizacja na dystansie 200 metrów stylem zmiennym. Syn Wojciecha Szlęzaka pewnie wygrał wśród 11-latków z czasem 2:59:62 i kolejnego zawodnika wyprzedził o prawie 7 sekund. Również i w tej konkurencji na czwartym miejscu znalazł się Oskar Markiewicz (3:10:24). W kategorii open nie było już tak dobrze, ale i tak 8. lokata Macieja w walce ze starszymi pływakami, to bardzo dobry wynik. Wystarczy wspomnieć, że do triumfatora w starszej kategorii nasz zawodnik stracił tylko niespełna 3 sekundy!

W rywalizacji dziewcząt najlepiej poradziły sobie nasze reprezentantki kategorii 12-latek. Na dystansie 200 metrów stylem zmiennym wygrać się co prawda nie udało, ale nasze pływaczki zajęły drugie, trzecie i czwarte miejsce. Najlepiej ze starachowiczanek spisała się Maria Jarzyna (2:51:70), która wyprzedziła Oliwię Młodawską (2:53:13) i Karolinę Pocheć (2:54:01). Ostatnia z wymienionych bardzo dobrze poradziła sobie także na dystansie 800 metrów w stylu dowolnym. Karlina Pocheć sklasyfikowana została na 2. miejscu z czasem 11:09:11, natomiast Maria Jarzyna (11:26:80) była czwarta, a Oliwia Młodawska (11:39:23) szósta.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ