reklama

Diamenty do oszlifowania

Polish Open Kaliber 2017

Informacje sportowe

Diamenty do oszlifowania

Polish Open Kaliber 2017

 

Udany start zaliczyli zawodnicy Świtu Starachowice w międzynarodowych zawodach Polish Open Kaliber 2017 w Białymstoku. Gabriela Rybicka z każdym kolejnym startem potwierdza, że drzemie w niej ogromny talent. 

W międzynarodowych zawodach w Białymstoku wystartowała najbardziej utytułowana w ostatnich latach zawodniczka Świtu Agata Nowak oraz Gabriela Rybicka i Daniel Kujszczyk. Rywalizacja pokazała, że kolejny zawodnicy z ogromnym talentem już czekają, aby w niedalekiej przyszłości bić się o jak najwyższe cele. Rybicka i Kujszczyk to wychowankowie trenerki Małgorzaty Wadowskiej, którzy z wielu rywalizacji strzeleckich różnego szczebla przywozili medale i wyróżnienia. Teraz pod okiem Marka Ratajskiego walczyli w jednych zawodach z Agatą Nowak. Cała nasza trójka rywalizowała w pistolecie pneumatycznym.

- Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ Gabrieli, która jest jeszcze bardzo młodą zawodniczką, a już pokazała się z bardzo dobrej strony. Nieźle zaprezentował się także młody Daniel Kujszczyk. Agata Nowak zaprezentowała się nieźle, ale nieco zabrakło, żeby powalczyć o najwyższe cele. Mijający sezon nie jest dla Agaty całkiem stracony, bo przecież zdobyła medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski, ale niemniej obyło się bez spektakularnych sukcesów - ocenił trener Świtu Marek Ratajski.

Polish Open Kaliber to zawody organizowane z ogromnym rozmachem. Rywalizacja wystartowała już w czwartek, 23 listopada, kiedy zawodnicy mierzyli się w stosunkowo młodej konkurencji - mix, gdzie o punkty walczyły mieszane pary. Agata Nowak wystąpiła z Oskarem Miliwkiem. Niestety, naszej reprezentantce nieco słabiej poszło w pierwszej serii (88 punktów), co miało wpływ na końcowy rezultat. W trzech pozostałych zaprezentowała wyrównaną formę, zdobywając 92, 93 i 93 punkty. Ostatecznie para zajęła 22. miejsce. Reprezentanci młodego pokolenia Świtu, Gabriela Rybicka i Daniel Kujszczyk, stworzyli jedną parę. Strzelili na podobnym poziomie zdobywając łącznie 356 i 358 punktów, co dało im 26. lokatę. To było jednak tylko przetarcie do głównych zawodów.

Dzień później na strzelnicy dominowała rywalizacja drużynowa. Agata Nowak wystąpiła z koleżankami z kadry: Klaudią Breś i Martą Barszczak. Podopieczna Marka Ratajskiego miała drugi wynik w drużynie, zdobyła 377 punktów, prezentując bardzo równą formę we wszystkich czterech seriach. Dziewczęta zajęły ostatecznie drugą lokatę, ustępując innej polskiej grupie o zaledwie trzy punkty. Indywidualnie Agata zajęła 7. miejsce w całej stawce. Gdyby ten wynik uznany był za oficjalny, to miałaby zapewniony awans do finału. Niestety, w oficjalnych zawodach indywidualnych tak dobrze nie było i starachowiczanka zajęła 10. miejsce, przegrywając walkę o finał o zaledwie dwa punkty.

W piątkowej rywalizacji bardzo dobrze poradziła sobie Gabriela Rybicka. Zaczęła od bardzo udanej serii, w której zdobyła aż 94 punkty. W kolejnych dwóch było wyrównanie, dołożyła 91 i 93 "oczka", natomiast nieco zabrakło jej w ostatnim podejściu, w którym ustrzeliła 89 punktów. Ostatecznie dało jej to 16. miejsce wśród utytułowanych juniorek z całego świata. Wynik jest bardzo dobry, a gdyby nie słabsza postawa w ostatniej partii, mogłoby być jeszcze lepiej. W rywalizacji juniorów Daniel Kujszczyk zajął 38. miejsce.

Zmagania indywidualne juniorów rozegrano w sobotę. Nie był to dzień Daniela Kujszczyka, który w sześciu seriach tylko dwukrotnie przekroczył 90 punktów i z ogólnym wynikiem 531 sklasyfikowany został ostatecznie na 48. pozycji. Słabiej niż dzień wcześniej zaprezentowała się również Gabriela Rybicka, która ostatecznie zajęła 21. miejsce. Niemniej w jej przypadku można było zaobserwować jakże ważną dla strzelców powtarzalność. W trzech seriach ustrzeliła 92 punkty, a w jednej 89. W tak silnie obsadzonym turnieju to i tak wielkie osiągnięcie młodej zawodniczki.

Rywalizacja w Białymstoku przyciągnęła utytułowanych zawodników z całego świata, wśród uczestników byli nawet olimpijczycy. Zawody wyrobiły sobie już markę, a być może magnesem były także nagrody, wśród których był samochód osobowy. Do walki o auto kwalifikowało się 30 najlepszych zawodników i zawodniczek ze wszystkich sobotnich konkurencji. Bardzo blisko awansu do tego elitarnego grona była Agata Nowak, która zdobyła 40,9 pkt. do rankingu i zabrakło jej jedynie 0,1 (!), żeby być w trzydziestce.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ