reklama

W ringu również trener

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu już w ten weekend

Informacje sportowe

W ringu również trener

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu już w ten weekend

 

Najlepsi zawodnicy z całej Polski zjeżdżają do Starachowic, by w weekend (9 - 10 grudnia) rywalizować o mistrzowskie tytuły w kicboxingu. Barw Dragona będzie reprezentowało w sumie 11 zawodników.

Jeśli oriental rules to tylko Starachowice! Nasze miasto już po raz kolejny będzie gospodarzem grudniowych Mistrzostw Polski w Kickboxingu właśnie w tej formule. W ringu zmierzą się także weterani, którzy walczyć będą w formule kick-light, a wśród nich trener i prezes Dragona Marek Jasiński. Popularny "Samuraj" będzie bronił tytułu najlepszego zawodnika w kraju, który wywalczył rok i dwa lata temu. Wystartuje w kategorii do 74 kilogramów.

- Dwa razy z rzędu miałem pierwsze miejsce i będę starał się obronić ten tytuł. Przygotowuję się ciężko, ale na razie nie wiemy ilu będzie zawodników w tej kategorii, bo zgłoszenia cały czas napływają. Trendy światowe są jednak takie, że osoby 40+ chętnie uprawiają teraz jakiś sport i tak też jest w sportach walki. Zobaczymy jak to przełoży się na nasze zawody - mówi GAZECIE Marek Jasiński.

Pierwotnie barw naszego klubu miało bronić 10 zawodników, ale w ostatnich dniach lista powiększyła się o jeszcze jedno nazwisko. Absolutnym debiutantem będzie junior starszy Artur Wziątek, który wystartuje w kategorii do 81 kilogramów.

- Jest wychowankiem Piotrka Nogajskiego. Ma bardzo dobre warunki fizycznej i potencjał, dlatego chcemy, żeby pokazał się na zawodach. Na tę chwilę ciężko powiedzieć na co go stać - stwierdził trener Dragona.

Debiut w profesjonalnych zawodach zaliczy także Michał Miszta, który zmierzy się z seniorami w najcięższej kategorii powyżej 91 kilogramów. Kickboxing nie jest dla niego nowością, bo trenuje już kilka lat, ale nigdy wcześniej w zawodach nie startował. Ma do kogo równać, bowiem jego brat Jacek to bardzo utytułowany zawodnik, jeden z najlepszych wychowanków w historii Dragona.

- Michał chce spróbować swoich sił w rywalizacji sportowej, po wielu latach treningów rekreacyjnych. Na pewno nie będzie miał łatwo, bo to ciężka waga, ale wszystko się może zdarzyć. O jego przygotowanie fizyczne czy techniczne jestem spokojny, natomiast najważniejsze jest to, jak poradzi sobie z presją na profesjonalnych zawodach. Ma duże doświadczenie w treningach, ale jeśli chodzi o rywalizację sportową, to nie ma w ogóle doświadczenia - mówi szkoleniowiec.

Ostatnim z naszych reprezentantów jest doświadczony Kazimierz Pera. Senior, który walczył będzie w kategorii do 91 kilogramów. W jego przypadku słowo doświadczenie nie jest jednak bardzo jednoznaczne, bo przez lata trenował boks, a przygodę z kickboxingiem rozpoczął dopiero rok temu.

- Dla Kazika będzie to drugi start w orientalu, debiutował rok temu na naszych zawodach i przegrał w pierwszej walce, ale brakowało mu doświadczenia w kickboxungu. Teraz jest już po kolejnych startach w tej dyscyplinie, w formule K-1 i kick-light. Nabiera doświadczenia i zobaczymy jak wypadnie w Starachowicach. Powinno być już lepiej niż przed rokiem. Tym bardziej że teraz stara się zejść z wagi i nie będzie już walczył w najcięższej kategorii, gdzie rok temu natknął się na rywala 30 kilogramów cięższego - zapowiada M. Jasiński.

Przypomnijmy, że oprócz wymienionej czwórki w starachowickich Mistrzostwach Polski wystąpią jeszcze Wiktoria Kania, Wiktor Madej, Ernest Kisiel, Filip Zawłocki, Adrian Gunia, Dominika Czernikiewicz i Karol Mamerski. Oficjalnie zawody wystartują już w piątek, 8 grudnia. Właśnie wtedy odbędzie się rejestracja zawodników i obowiązkowe ważenie.

Wielkie sportowe emocje kibiców czekają już od wczesnych sobotnich godzin. Zawodnicy mierzyć się będą w walkach eliminacyjnych, które trwać będą do niedzieli. Ostatniego dnia zawodów o godzinie 16.00 odbędzie się natomiast gala finałowa, podczas której zaprezentują się najlepsi zawodnicy konkretnych kategorii. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, ale na galę finałową będzie można się dostać jedynie ze specjalnym zaproszeniem. Ostatnie wejściówki jeszcze możecie zdobyć! Szczegóły na naszym fanpage`u na Facebooku. Patronat nad wydarzeniem objęła Gazeta Starachowicka.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ