reklama

IX Mistrzostwa Polski Ministrantów

Starachowicki Gambit gospodarzem

Informacje sportowe

IX Mistrzostwa Polski Ministrantów

Starachowicki Gambit gospodarzem

 

Organizatorami sportowych zmagań był Klub Szachowy Gambit z parafią Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Radą Rycerzy Kolumba w Starachowicach. 

Przy szachownicach zasiadło108 zawodników z 37 parafii reprezentujących 13 diecezji. Zawodnicy grali 9 rund systemem szwajcarskim z tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika.

W turnieju C indywidualny tytuł Mistrza Polski Ministrantów wywalczył Maciej Pełka (Piekary Śląskie), a drużynowo wygrała parafia p.w. św. Maksymiliana Kolbego z Lublina. W turnieju B najlepszy był Michał Pełka (Piekary Śląskie), a drużynowo wygrała parafia p.w. św. Michała Archanioła z miejscowości Lipusz.

Rywalizację uczniów szkół ponadgimnazjalnych wygrał Michał Choina (Ostrowiec Świętokrzyski), a drużynowo parafia p.w. Matki Bożej Bolesnej z Bałtowa.

W szranki stanęli też opiekunowie szachistów, najlepszy okazał się Jarosław Choina, który wyprzedził Sebastiana Żaka i Dariusza Skawińskiego.

Mistrzostwa w Szachach Błyskawicznych

W turnieju C Mistrzem Polski została Julia Giemza z Ostrowca Świętokrzyskiego, a w drużynowej rywalizacji najlepsza była lubelska parafia p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Turniej B wygrał Szymon Skawiński z Radomia, a parafia p.w. św. Marcina ze Świekatowa zwyciężyła w zmaganiach drużynowych. Michał Choina tak jak w poprzednich zmaganiach wygrał natomiast w turnieju A. Wśród opiekunów triumfował za to Jarosław Choina, przed Dariuszem Skawińskim i Grzegorzem Borowikiem.

- Po zakończeniu mistrzostw ministranci udali się na mszę świętą, po której odbyła się dekoracja najlepszych zawodników. Medale wręczali zaproszeni goście: wojewoda świętokrzyska Agata Wojtyszek oraz przedstawiciel Rady Stanowej Rycerzy Kolumba, Leszek Kucharski.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ