reklama

Uczniowie na 22 Wielkiej Gali Integracji 2017

III LO

Bez kategorii

Uczniowie na 22 Wielkiej Gali Integracji 2017

III LO

 

Szkoła otrzymała bezpłatne wejściówki od organizatorów, jako jedna z polskich szkół, które w praktyce realizują ideę włączania osób niepełnosprawnych w pełne uczestnictwo w życiu społecznym.

Wielka Gala Integracji MW Warszawie jest największym wydarzeniem w Polsce dla osób z niepełnosprawnością oraz dla tych, którzy działają aktywnie, aby życie tych osób uczynić łatwiejszym, godniejszym, bardziej pełnym. Podczas gali wręczane są medale Przyjaciel Integracji, honorujące firmy, osoby, instytucje, które czynią przestrzeń wokół nas bardziej przyjazną dla niepełnosprawnych.

18 listopada br. do warszawskiej Areny Ursynów, gdzie pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy odbywała się 22. Gala, przyjechało ok. 2,5 tys. gości z całego kraju, w tym 20 - osobowa grupa z III LO w naszym mieście. Uroczystość prowadzili: Monika Zamachowska, Michał Olszański oraz Michał Pawłowski.

- Byliśmy świadkami wręczenia medali Przyjaciel Integracji dla Telewizji Polsat, za promowanie udziału osób niepełnosprawnych w programach telewizyjnych, PKP Intercity za skuteczne działania umożliwiające osobom z niepełnosprawnością coraz bardziej swobodne przemieszczanie się, Skanska Property Poland za politykę wprowadzania na polski rynek przestrzeni biurowych przyjaznych osobom z niepełnosprawnością - relacjonują licealiści.

Na scenę zostały zaproszone osoby, które w codziennym życiu przełamują bariery i pokazują, że niepełnosprawność nie musi być hamulcem w dążeniu do realizacji własnych marzeń i pasji. Własna determinacja i wsparcie ze strony innych sprawiają, że możliwe stają się scenariusze niewyobrażalne. Taki optymizm, płynący ze sceny Wielkiej Gali Integracji, dał wielu sprawnym i niepełnosprawnym potężną dawkę energii do codziennej realizacji, krok po kroku, marzeń i celów.

J. D.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ