reklama

Ćwierć wieku wspierają przedsiębiorców

Jubileusz FARR

W numerze

Ćwierć wieku wspierają przedsiębiorców

Jubileusz FARR

 

Fundacja Agencja Rozwoju Regionalnego obchodziła piękny jubileusz 25-lecia działalności. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele rządu, samorządowcy, przyjaciele Fundacji, a także lokalni przedsiębiorcy. Odsłonięto tablicę upamiętniającą Grażynę Gęsicką.

Od początku działalności - 1992 r. - FARR wspiera przedsiębiorców. Zaczęło się od finansowej pomocy dla lokalnego biznesu, a dziś z preferencyjnych pożyczek i poręczeń kredytów korzystają firmy w całej Polsce. W latach 2011 - 2012 gruntownie przebudowano siedzibę Agencji przy ul. Mickiewicza w Starachowicach, budynek kupiono od Gminy, i utworzono w nim Świętokrzyskie Centrum Biznesu.

Oficjalne obchody poprzedziła msza święta, którą poprowadzili ksiądz infułat Stanisław Pindera, Zygfryd Wiecha - superior Klasztoru na Świętym Krzyżu i ksiądz kanonik Marek Janas, proboszcz parafii p.w. Wszystkich Świętych. Obecna na jubileuszu Klara Gęsicka - Bąk, córka minister rozwoju regionalnego Grażyny Gęsickiej, która zginęła w katastrofie pod Smoleńskiem, odsłoniła wraz z wnukiem pani minister, tablicę pamięci swojej matki. Jej imię nosi aula w siedzibie FARR, gdzie Grzegorz Walendzik, pierwszy prezydent Starachowic po zmianach ustrojowych, przypomniał jej zasługi dla Starachowic w pierwszym okresie transformacji.

Historię działalności Agencji Rozwoju Regionalnego na przestrzeni 25 lat przypomniał prezes Ryszard Nosowicz. Podkreślił, że najważniejszym działaniem ARR jest wspieranie przedsiębiorców i osoby chcące rozpocząć działalność gospodarczą oraz realizacja projektów unijnych dla bezrobotnych w naszym województwie, którzy są zainteresowani prowadzeniem własnej firmy, a powstało ich już ponad 600. Z reaktywowanego w 2009 roku funduszu pożyczkowego Fundstar2 skorzystało natomiast ponad 150 firm.

- To były wspaniałe lata, ja sam spędziłem tutaj już 16 lat. Myślę, że pomysłów na działanie mieliśmy i nadal mamy mnóstwo. Wiele udało się już zrealizować, a teraz czas na następne wyzwania. Dzisiaj mamy co świętować z załogą, ale także z naszymi przyjaciółmi, z którymi od lat współpracujemy. Ciężko mi wskazać jedno najważniejsze wydarzenie z całej naszej historii. Na pewno warto wspomnieć i pochwalić się tym, że dorobiliśmy się nowej siedziby. Zaczynaliśmy w bardzo skromnych warunkach. To były maleńkie dwie salki i trzech pracowników, a teraz zatrudniamy 35 osób i mamy piękny budynek - mówił Ryszard Nosowicz, prezes Fundacji Agencji Rozwoju Regionalnego w Starachowicach.

W jubileuszowych uroczystościach w ubiegłym tygodniu udział wzięli: Adam Hamryszczak podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Robert Dzierzgwa, dyrektor Departamentu Strategii Rozwoju, wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Jan Maćkowiak, wicestarosta Marek Pawłowski, prezydent Starachowic Marek Materek oraz pracownicy bankowości, przedstawiciele urzędów pracy, przedsiębiorcy i członkowie rady Agencji. Prezes Nosowicz odebrał mnóstwo gratulacji i upominków.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ