reklama

Imprezowy dzień w bibliotece

"Nad Skałą"

W numerze

Imprezowy dzień w bibliotece

"Nad Skałą"

W filii dziecięcej Miejskiej Biblioteki publicznej "Nad Skałą" nigdy nie jest nudno. 24 listopada dzień rozpoczął się spotkaniem z przedszkolakami, a wieczorem zorganizowano imprezę andrzejkową.

"Wiewiórki" z Przedszkola Miejskiego nr 15 jeszcze przed południem odwiedziły bibliotekę. Pod opieką wychowawczyni, Anny Marczak i bibliotekarki, Ewy Ragan, świętowano dzień "Pluszowego Misia". Już od progu zaczęły się atrakcje, bo najmłodszych witał miś Felutek, który opowiadał o swoich przygodach. Nie obyło się bez piosenek o misiach i tuzinkowego tańca. Najmłodsi mieli również okazję obejrzeć specjalnie dla nich przygotowaną wystawę książeczek o misiach.

Drugą częścią świątecznego dnia odbyła się w ramach bibliotecznych zajęć artystyczno-literackich. Na imprezę andrzejkową zaproszono młodzieżową formacją "Kameleon" z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach. Na ten szczególny wieczór biblioteka zamieniła się w miejsce pełne magii, wróżb i zabaw andrzejkowych, nad czym czuwali: Maciej Górski - opiekun młodzieży i Ewa Ragan z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wszystkie atrakcje przypadły do gustu nie tylko dzieciom, ale i obecnym rodzicom i dziadkom.

Członkowie grupy Kameleon: Wiktoria Bracik, Klaudia Matejska, Samanta Bujnowska, Milena Ryś, Paulina Jarocha i Michał Kiełek, mieli nie lada wyzwanie, ponieważ zabawianie dziecięcej publiki to niełatwa sztuka. Jednak wszystko co zaproponowali dzieciom, sprawiło im radość i wywołało niezwykle pozytywne emocje. Piątkowy wieczór spędzony na zabawie był wartościowym, artystycznym doświadczeniem, które poza świetną zabawą przyniosło dzieciom możliwość poznania polskich zwyczajów. Na zakończenie imprezy andrzejkowej młodzież z ośrodka OHP ofiarowała bibliotece domek z zapałek autorstwa Martyny Cholewy z HP w Końskich, a dzieciaki wyroby rękodzieła oraz słodycze.na pamiątkę.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ