reklama

Dostali darmowe czujniki tlenku węgla

W numerze

Dostali darmowe czujniki tlenku węgla

Około 60 czujników tlenku węgla trafiło nieodpłatnie do mieszkańców miasta, którzy swoje lokale ogrzewają piecykami gazowymi albo piecami na paliwa stałe.

Oficjalne przekazanie czujników połączono z prezentacją prawidłowego palenia w piecach centralnego ogrzewania. Odbyło się w Starachowickim Centrum Kultury28 listopada br., a współorganizatorami spotkania z mieszkańcami była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, a także Straż Miejska. W spotkaniu uczestniczyli: komendant PSP Wiesław Ungier, oficer prasowy tej jednostki Marcin Nyga, komendant Straży Miejskiej Waldemar Jakubowski oraz koordynator projektu Piotr Ambroszczyk.

- To efekt rządowego programu Razem Bezpieczniej. Czujniki są dawane w użyczenie, czyli kiedy nie będą potrzebne, to wrócą do gminy. Stanie się tak na przykład w momencie, gdy te mieszkania zostaną podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej - poinformował prezydent Marek Materek.

- Mam nadzieje, że to będzie pierwszy od kilku lat sezon, że nikt w Starachowicach nie zginie w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. W ostatnich latach, niestety, zawsze zdarzało się, że ktoś tracił życie w takich okolicznościach. Dzięki tej kampanii, uda nam się doprowadzić do tego, by wyeliminować te tragiczne wypadki - mówił mł. bryg. Marcin Nyga.

Przed budynkiem SCK funkcjonariusze Straży Miejskiej zaprezentowali natomiast prawidłowe zasady palenia w piecach centralnego ogrzewania.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ