reklama

Kłopoty kierowców, system jeszcze nie działa

W numerze

Kłopoty kierowców, system jeszcze nie działa

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą Prawo o ruchu drogowym, nowa Centralna Ewidencja Pojazdów ruszyła 13 listopada br. Miała usprawnić pracę urzędnikom i życie kierowcom, a na razie są tylko problemy.

System CEPiK ma ułatwić dostęp do bazy danych o pojazdach i wyeliminować z ruchu pojazdy w złym stanie technicznym, które nie powinny otrzymać pozytywnego wyniku badania technicznego. Na razie nie działa jednak jak należy. Spore problemy ma także Wydział Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Starachowicach.

- Dziś stałam dwie godziny w kolejce i nie załatwiłam nowego dowodu rejestracyjnego samochodu - pisze do nas w korespondencji mailowej pani Katarzyna.

- W związku z uruchomieniem przez Ministerstwo Cyfryzacji zmodernizowanego Systemu Informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, od 13 listopada br. występują duże problemy w realizacji spraw Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Z powodu nieprawidłowego działania CEPiK 2.0 nadal nie można dokonać wszystkich operacji związanych z rejestracją, przerejestrowaniem, wyrejestrowaniem pojazdów oraz wymianą dowodów rejestracyjnych. Przez pierwsze dni ubiegłego tygodnia obserwowaliśmy pewną poprawę. Można było rejestrować pojazdy z zagranicy, chociaż nie wszystkie, i pojazdy z innych powiatów, choć także wybrane. System odrzucał natomiast wszystkie rejestracje pojazdów wewnątrz powiatu. Nie można było odbierać wtórników dowodów rejestracyjnych, wydawać pozwoleń czasowych na wywóz pojazdów z kraju. System nie pozwala na wykonanie żadnych rejestracji. Podobnie niestety jest w innych powiatach. Trudno powiedzieć, jak długo potrwają te utrudnienia. Są one niezależne w żaden sposób od pracowników Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Ze swojej strony możemy za nie tylko przeprosić, licząc na wyrozumiałość petentów - powiedziała GAZECIE Anna Ciesielska, rzecznik prasowy Zarządu Powiatu.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ