reklama

III LO do likwidacji?

Będą bronić szkoły

W numerze

III LO do likwidacji?

Będą bronić szkoły

 

Temat wraca jak bumerang co jakiś czas, ale nigdy o tej sprawie nie mówiło się głośno, a raczej w formie nieoficjalnych informacji. 

W obronie placówki wystąpiła na powiatowej sesji Mariola Gałka, prezes starachowickiego oddziału ZNP.

- Niepokoi mnie dążenie od jakiegoś czasu do likwidacji III LO. Proszę państwa radnych i panią starostę o pozostawienie III Liceum Ogólnokształcącego, szkoły integracyjnej - apelowała na obradach 30 listopada br. Mariola Gałka.

Starosta Danuta Krępa zapowiedziała, że planowane jest spotkanie ze społecznością szkolną, ale dodała również, że zadaniem Zarządu Powiatu jest dbanie o finanse, a funkcjonowanie szkoły na obecnych warunkach jest nierentowne.

- O pewnych posunięciach będzie decydowała Rada Powiatu. Planujemy spotkanie z rodzicami i nauczycielami szkoły. Natomiast warte zastanowienia jest to, czy utrzymywanie szkoły, w której są trzy klasy jest uzasadnione, bo dzieci niepełnosprawne mogą uczyć się w dwóch pozostałych liceach. Musimy podejmować działania racjonalne i oszczędnościowe, bo musimy mieć pieniądze na funkcjonowanie szkół - odpowiedziała starosta Danuta Krępa.

Spotkanie z nauczycielami i radą rodziców zaplanowano 7 grudnia w Starostwie.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ