Wychowanie fizyczne na wysokim poziomie

Krynki

 

Wsparcie świętokrzyskich szkół w poprawie jakości zajęć wychowania fizycznego i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów klas I–III, to cele Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej. Bierze w nim udział placówka oświatowa w Krynkach.

Program realizowany jest ph. "Dziecięca Piłka Ręczna". Zespół Szkolno - Przedszkolny w Krynkach bierze w nim udział po raz drugi, a w pierwszej edycji szkoła zdobyła wicemistrzostwo powiatu. Uczestniczą w nim uczniowie klas I-III oraz klasa IV. Wezmą udział w turniejach powiatowych, a podsumowaniem będzie Festyn Dziecięcej Piłki Ręcznej w czerwcu 2018 r. Nauczyciele natomiast otrzymają wsparcie metodyczne podczas konferencji i warsztatów.

Koordynatorem w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krynkach został Artur Góra. Partnerami w realizacji programu są natomiast: PGE Vive Kielce, krajowy Związek Piłki Ręcznej oraz Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej. Program wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, a jego ambasadorem jest Bogdan Wenta.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ