Duże szanse na medale

Kickboksingowe mistrzostwa już w następny weekend

Informacje sportowe

Duże szanse na medale

Kickboksingowe mistrzostwa już w następny weekend

 

Prezentujemy kolejnych zawodników Dragona, którzy wystartują w grudniowych Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w formule oriental rules w Starachowicach. Do zawodów zostały już niecałe dwa tygodnie.

Pierwszą czwórkę starachowickich zawodników, którzy przed własną publicznością powalczą o medale Mistrzostw Polski, zaprezentowaliśmy w poprzednim wydaniu GAZETY, W tym gronie byli debiutanci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tym sporcie. Teraz czas na kolejną grupę, tym razem bardzo doświadczonych zawodników, z którymi trener Marek Jasiński wiąże duże nadzieje. Wszyscy mają ogromne szanse na zdobycz medalową, nawet tę z najcenniejszego kruszcu.

Ernest Kisiel to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w Dragonie. W grudniowych zawodach wystartuje w kategorii 67 kilogramów i zmierzy się z seniorami, bo niedawno ukończył wiek juniora i tak naprawdę uczy się już rywalizacji w innej grupie.

- Ma tytuł Mistrza Polski Juniorów w kategorii do 63 kilogramów, a teraz wystartuje już w starszej kategorii i w wyższej wadze. Sam sobie zdaje sprawę z tego, że przez pewien czas będzie pewnie musiał zapłacić "frycowe" w starciach ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. Łatwo na pewno nie będzie, bo będą wymagający rywale, ale Ernest już się skupia na walkach zawodowych i zbiera to doświadczenie. Będzie to dla niego bardzo duże wyzwanie, ale liczę, że w strefie medalowej się znajdzie - ocenił trener Marek Jasiński.

Kolejnym kandydatem do medalu jest Adrian Gunia - zawodnik, który od kilku sezonów nie miał sobie równych w swojej kategorii wagowej. W Starachowicach walczył będzie wśród juniorów starszych w kategorii 60 kilogramów.

- Adrian będzie bronił wywalczonego przed rokiem tytułu, ale dokonał tego w niższej kategorii. Dla niego to również będzie bardzo duże wyzwanie, tym bardziej że niedawno wrócił do treningów po kontuzji nogi. Czasu na przygotowania jest niewiele, ale wierzę, że stać go na dobry występ i medal, nawet złoty - dodał szkoleniowiec Dragona.

Barw naszego klubu w Mistrzostwach Polski w Starachowicach bronił będzie także Filip Zawłocki, który formalnie od kilku miesięcy trenuje w Palestrze Warszawa. Tego zawodnika nikomu nie trzeba chyba przedstawiać. To najbardziej utytułowany reprezentant Dragona w ostatnich latach. W grudniu walczył będzie w kategorii 81 albo 86 kilogramów w juniorach starszych.

- Na pewno będzie chciał pokazać się w Starachowicach z bardzo dobrej strony. Wystartuje w wyższej kategorii i będzie to dla niego wyzwanie, bo rywale będą silniejsi. Filip przyzwyczaił nas do sukcesów i ma ogromne szanse na wywalczenie złota. Niemniej wszystko będzie zależeć od tego, na jakich zawodników trafi, bo obsada będzie bardzo mocna. Myślę, że da z siebie wszystko, tym bardziej że rywalizował będzie przed własną publicznością - skomentował M. Jasiński.

Mistrzostwa Polski w formule oriental rules odbędą się w dniach 8-10 grudnia w Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach. Na niedzielę zaplanowana jest gala finałowa, na której zaprezentują się najlepsi zawodnicy konkretnych kategorii. Wstęp na galę będzie możliwy jedynie z zaproszeniem. Do rozdania mamy kilka, a szczegóły konkursu są na facebookowym profilu GAZETY.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ