Mali wojacy ze Stykowa koncertowali w stolicy

Brody

Mali wojacy ze Stykowa koncertowali w stolicy

W Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie zaprezentowali się laureaci Diecezjalnych Konkursów Pieśni Patriotycznych z piętnastu diecezji w kraju. Zespół "Mali Wojacy" ze Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Stykowie reprezentował Diecezję Radomską.

W kwietniu br. zostali.laureatami I miejsca w XIV Diecezjalnym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Opocznie i w nagrodą zostali zaproszeni do udziału w koncercie z okazji Dnia Święta Niepodległości na Zamku Królewskim w Warszawie.

"Mali Wojacy": Cyprian Kosmala, Jan Wiecha, Piotr Kalisz, Igor Piętak i Maciej Klepacz, pod opieką Justyny Śpiewak przygotowali utwory: "Dziś idę walczyć mamo" i "Jesteśmy stąd". Przepiękne słowa pieśni i piękne wykonanie wzruszyło warszawską publiczność. W podziękowaniu za występ zespół otrzymał statuetkę i dyplom, a także gorące brawa oraz gratulacje od prezesa Radomskiej Akcji Katolickiej Jerzego Skorkiewicza, od organizatorów i innych wykonawców. Po występach "Mali Wojacy" z rodzicami zwiedzili Zamek Królewski.

Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej pod honorowym patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy zorganizował Krajowy Instytut Akcji Katolickiej.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ