"Strofy jesieni" w Iłży

Iłża

"Strofy jesieni" w Iłży

W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży rozstrzygnięto XI edycję konkursu recytatorskiego i literackiego pt. "Strofy Jesieni". Recytacje oceniała komisja w składzie: Elżbieta Cielecka – nauczycielka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży, Beata Bujakowska – dyrektor Muzeum Regionalnego oraz Urszula Barszcz z Filii Bibliotecznej w Jasieńcu Iłżeckim. Do konkursu recytatorskiego udział zgłosiło 45 uczniów szkół podstawowych oraz młodzież z klas gimnazjalnych.

Młodzi recytatorzy prezentowali wiersze współczesnych autorów, jak również klasyków m. in: Jana Brzechwy, Czesława Janczarskiego, Bolesława Leśmiana, Doroty Gellner i Jana Czarneckiego - rodzimego poety. Poziom oraz różnorodność recytacji komisja oceniła bardzo wysoko.

W gronie laureatów są: ze Szkoły Podstawowej z Iłży: Olga Minda, Magdalena Chmielewska, Kamila Rodziewicz, z Błazin: Julia Leszczyńska, Wiktoria Drab, Alicja Łodej i Zofia Zięba, z Seredzic: Natalia Kozera, Natalia Borkowska, z Pakosławia: Jan Gut, Aleksy Michta i Maja Szymczyk, z Krzyżanowic: Ewa Jabłońska, Oliwia Burakowska, z Jasieńca Iłżeckiego: Natalia Kubiak, Klaudia Jaskros, Donata Rzońca i Aleksandra Zięba, a z klas gimnazjalnych: Karolina Jagiełła, Aleksandra Rynio oraz Katarzyna Tusińska.

Literackie utwory konkursowe oceniała natomiast komisja w składzie: Jan Czarnecki – poeta, Wojciech Krupa - pisarz oraz Teresa Niewczas - dyrektorka iłżeckiej biblioteki. Autorami zgłoszonych dwóch prac literackich i 7 w kategorii poezja, była młodzieży z klas gimnazjalnych. W kategorii proza I miejsce otrzymała Kornelia Cieciora, drugie Katarzyna Tusińska, w kategorii poezja I miejsce zajęła Natalia Słomka, a kolejne przyznano Annie Borkowskiej i Oldze Sobczyk.

Wszystkim uczestnikom konkursu okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe wręczył Grzegorz Kopciał - sekretarz Urzędu Miejskiego w Iłży, a laureaci odebrali dodatkowo nagrody rzeczowe. Przewodnicząca komisji Elżbieta Cielecka pogratulowała i podziękowała uczestnikom, organizatorom i polonistkom za wysoki poziom recytacji oraz za zaangażowanie.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ