Dzień pełen optymizmu

Adamów

 

W Światowym Dniu Życzliwości w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Adamowie dominowały nie tylko tematyczne dekoracje.

Tego dnia w szkole nie było smutnych osób, a wszyscy odnosili się do siebie z życzliwością i uśmiechem. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego już od samego poranka 17 listopada br. witali przy drzwiach wejściowych uczniów, rodziców i nauczycieli uśmiechem, a do ubrań przypinali małe żółte słoneczka oraz częstowali wszystkich cukierkami. Siódmoklasiści przygotowali natomiast ciasteczka z lukrowanymi uśmiechami, do których dołączone były karteczki z cytatami słynnych ludzi. Podczas Światowego Dnia Życzliwości, zarówno pracownicy szkoły jak i uczniowie mieli na sobie ubrania w jasnych kolorach: białych lub żółtych.

Gdy zabrzmiał dzwonek i uczniowie wraz z nauczycielami rozeszli się na zajęcia, młodzież z klasy VII odwiedziła wszystkich an zajęciach z koszykami pełnymi ciasteczek. Każdy dostał smakołyk oraz mógł przeczytać pełną optymizmu maksymę, która była do niego dołączona. To szczególne święto odbyło się z inicjatywy Katarzyny Pocheć, Małgorzaty Mergalskiej oraz Edyty Chodzyńskiej.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ