Wytańczone sukcesy MiM

Międzynarodowy Festiwal Tańca Nowoczesnego

W numerze

Wytańczone sukcesy MiM

Międzynarodowy Festiwal Tańca Nowoczesnego

 

Tancerze Szkoły Tańca MiM w naszym mieście z sukcesem startowali w 43. Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Białymstoku. Przywieźli kilka medali, w tym Grand Prix za najlepszy występ. 

Starachowiczanie rywalizowali w tanecznych formacjach, duetach i w grupie solistów. Tancerki do lat 15. zaprezentowały układ Tap Dance „Ogródeczek” według choreografii Magdaleny Krupy. Występ Anny Kalisty, Agaty Pocheć, Kamili Pocheć i Weroniki Skiminy, wysoko oceniło jury, przyznając naszym pierwsze miejsce i Grand Prix festiwalu.

- To było coś niesamowitego. Zastanawialiśmy się, jak nasz nietypowy występ będzie odebrany, a okazał się sukcesem. Jednocześnie zrobiliśmy bardzo dużą reklamę dla województwa świętokrzyskiego, bo wystąpiliśmy do muzyki ludowej w ludowych strojach świętokrzyskich - oceniła dyrektor szkoły Małgorzata Dziamka.

- Na początku był stres, ale później, kiedy o tym się nie myśli, to idzie łatwiej. Na końcu było ogromne szczęście, wszyscy się cieszyli, klaskali i to niesamowite uczucie. My już ze sobą stepujemy około trzech lat i mamy wszystko wyćwiczone, żeby wyglądało idealnie, dlatego bardzo dobrze nam wyszło. Emocje po werdykcie były cudowne, jednocześnie było nieco zdziwienia, ale także ogromne szczęście - cieszy się Anna Kalista, jedna ze stepujących dziewcząt.

Znakomicie w duecie poradziły sobie dziewczyny z grupy powyżej 15 lat. Weronika Wolańska i Klaudia Szymańska same przygotowały choreografię do występu, oczywiście konsultując ją ze szkolną choreografką Joanną Lisowską. Występ starachowiczanek bardzo się spodobał i dziewczęta zajęły drugie miejsce.

Klaudia Szymańska wyjazd do Białegostoku wspominać będzie wyjątkowo dobrze, bo w solowym występie znalazła się na trzecim miejscu.

- Najbardziej stresowałam się tym, że nie będzie równo, bo to jest najważniejsze w duecie. Kiedy w solówce zapomni się czegoś, to łatwiej jest zaimprowizować i coś szybko wymyślić. Niemniej ćwiczyłyśmy we dwie na tyle długo, że wszystko poszło nam bardzo dobrze. Drugie miejsce bardzo cieszy, bo widziałam inne występy, które były na bardzo wysokim poziomie - mówi Klaudia Szymańska.

Na najniższym stopniu podium uplasowała się formacja MiM 3. Wystąpiła w kategorii hip hop z choreografią „Ramalama Bang”, autorstwa Bartłomieja Łąckiego. Na uwagę na pewno zasługuje występ debiutującej na tak poważnej imprezie Julii Gębury, która wystąpiła solo w kategorii do 11 lat i zajęła bardzo dobre piąte miejsce.

- Bardzo fajnie się poczułam po decyzji sędziów, bo to był mój pierwszy solowy występ. Bałam się, że nie wyjdą mi jakieś skoki, bo są najtrudniejsze, ale byłam zadowolona ze swojego występu. Lubię tańczyć w każdej formie, ale jednak stres jest większy, jak występuje się samemu - mówi GAZECIE Julia Gębura.

Choreografia „Bitwy o Tron” wcześniej zdobyła wicemistrzostwa świata, a w Białymstoku również zrobiła furorę. Z tym programem wystąpił zespół MiM, czyli połączone siły MiM 1,

MiM 2 i MiM 3. Autorką choreografii jest Joanna Lisowska.

- Bitwa o Tron powstała dwa lata temu na jednym z naszych obozów. Tańczymy ją już jakiś czas i cieszę się, że w Białymstoku udało się odnieść z nią sukces. Jest to bardzo trudna choreografia, bo mamy tam mnóstwo różnych postaci i różnych planów. Mamy elfy, czarownice, skrzaty, więc ciężko jest wszystko odpowiednio zgrać, żeby tańczyli jako jedna całość. Po tym, jak tańczyłam w choreografii „Mała Syrenka”, która wywalczyła Grand Prix, marzyło mi się, aby kiedyś zrobić własną choreografię, która wygra, no i udało się i to bardzo cieszy, tak jak wywalczony przed rokiem tytuł wicemistrza świata. Tańczymy ją już od dwóch lat i powoli chyba musimy się już z nią niestety pożegnać - skomentowała choreograf Joanna Lisowska.

Na festiwalu wystąpiła też formacja. MiM 2 z układem „Pomiędzy kartami” autorstwa Agnieszki Adamczyk, zajmując czwarte miejsce, a MiM 3 z choreografią Joanny Lisowskiej „Kolory Orientu” wytańczył piąte miejsce.

MiM 1: Julia Borkowska, Iga Gierada, Zofia Jeż, Weronika Kaczmarska, Dominika Krakowiak, Karolina Lipiec, Wiktoria Perchel, Oliwia Pomorska, Oskar Sadowski, Marita Samburska, Aleksandra Serek, Klaudia Szymańska, Weronika Wolańska, Anna Złomek oraz gościnnie absolwentka Paulina Paprot.

MiM 2: Weronika Haba, Wiktoria Jurzyńska, Anna Kalista, Oliwia Kosiarska, Sandra Kostrzewa, Zuzanna Mazurkiewicz, Michał Piłat, Agata Pocheć, Kamila Pocheć, Wiktor Serwicki, Weronika Skimina, Aleksandra Soja, Aleksandra Stanecka, Kamila Świercz, Karolina Tuz, Klaudia Wybraniec, Dorota Wypchło, Bartosz Zanijat.

MiM 3: Julia Gębura, Martyna Giedych, Maja Krzewska, Zuzanna Nowak, Maja Ogórek, Adrian Orczyk, Zuzanna Sikora, Karolina Szczepanik, Amelia Świercz, Klara Turczyn, Nadia Wierucka, Oliwia Wiktorowska, Martyna Wojciechowska, Aleksandra Wróblewska, Dominika Wziątek, Julia Wziątek,Weronika Zając, Karina Zębała.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ