Uroczystości Św. Barbary

Aktualności

Uroczystości Św. Barbary

W tym roku po raz dziewiąty obchodzić będziemy w dniu 4 grudnia uroczystość św. Barbary jako patronki naszego miasta. Biorąc w nich udział, chciejmy podziękować patronce za opiekę nad naszym miastem w minionym roku.

Program uroczystości

godz. 17.30 zbiórka przy kapliczce św. Barbary przy ul. Witolda Pileckiego

godz. 17.35 wystąpienie okolicznościowe prezydenta miasta

godz. 17.40 procesja do kościoła Wszystkich Świętych ulicami: Pileckiego-Konstytucji 3 Maja-Radomską. W trakcie przemarszu zostanie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia, która w kościele p.w. Wszystkich Świętych jest odmawiana codziennie o 17.45. Ponieważ o tej porze panuje zmierzch, procesja odbędzie się przy blasku pochodni.

godz. 18.00 Msza Święta dziękczynna za opiekę św. Barbary nad miastem i mieszkańcami

godz. 18.45 przedstawienie o życiu św. Barbary w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2.

Organizatorem uroczystości jest parafia p.w. Wszystkich Świętych oraz Referat Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta.

</el:kod_kreskowy>

</el:kod_kreskowy>

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ